KUP BiH: Olimpik već obavio posao

Fudbaleri Olimpika pobjedom 4:0 nad Čelikom gotovo sigurno su obezbijedili plasman u četvrtfinale Kupa BiH. Prednost pred revanš imaju i Borac, Zvijezda i Velež.

KUP BiH: Olimpik već obavio posao Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

U mečevima osmine finala Kupa BiH igranim u srijedu nije bilo iznenađenja. Favoriti su opravdali očekivanja, a možda najveće iznenađenje je više nego ubjedljiva pobjeda Olimpika nad Čelikom – 4:0.

Zeničani su se već poslije prvih 45 minuta utakmice na Otoci i vođstva Olimpika 3:0 oprostili od prolaska u četvrtfinale.

Olimpik je poveo u 23. minutu iz penala, koji je poslije prekršaja nad Adiloviće, uspješno realizovao Smajić.

Na 2:0 povisio je Pandža u 35. minutu, a pet minuta kasnije bilo je već 3:0, poslije pogotka Muharemovića.

“Tačku na i” stavio je Muharemović u 59. minutu svojim drugim golom.

Čeliku je ostalo samo da se nada čudu da u revanšu 22. oktobra može da nadoknadi četiri gola minusa.

U krajiškom derbiju igranom u Omarskoj, Borac je savladao domaćina, ekipu Rudar Prijedora, a strijelac jedong gola bio je Toni Jović u finišu prvog poluvremena.

Istim rezultatom Zvijezda je savladala Mladost Doboj-Kakanj, ali je do pogotka i prednosti pred revanš došla tek u sudijskoj nadoknadi.

Velež je na svom terenu savladao Vitez rezultatom 2:0, a prvoligaš iz FBiH, ekipa Metalege-BSI iz Jajca remizirala je sa premijerligašem, ekipom Mladosti iz Velike Obarske iako je domaćin bio mnogo bolji i propustio nekoliko dobrih prilika.

Vagner Santos Lago nastavlja da teroriše golmane u BiH. Rekorder po broju golova u Premijer ligi BiH, ovog puta je tresao mreže u Kupu.

Brazilac u dresu Širokog Brijega sa dva pogotka, u 78 i 89. minuti donio je svom timu pobjedu nad Željezničarem u derbiju osmine finala Kupa BiH.

Golgeterski raspoložen bio je i Ševko Okić koji je postigao het-trik u pobjedi Sarajeva nad Travnikom 4:0. Fudbaleri Sarajeva su tako obezbijedili ogromnu prednost pred revanš i ujedno na najbolji mogući način poželjeli dobrodošlicu svom novom treneru Mehi Kodri koji je debitovao na klupi bordo tima.