KUP BIH: Pobjede Radnika, Širokog i Slobode

Radnik, Široki Brijeg i Sloboda upisali pobjede u prvim mečevima četvrtfinala Kupa BiH

Tri meča četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine su završena, a prednost pred revanš imaju Radnik, Široki Brijeg i Sloboda.

Široki Brijeg je na svom terenu savladao Mladost rezultatom 3:1.

Odbrana Mladosti je na "Pecari" izdržala nešto više od pola sata, a onda su Širokobriježani zasluženo poveli golom Jure Ivankovića.

Mladost je uspjela u 76. minutu da izjednači, međutim domaćim fudbalerima je bilo dovoljno preostalih 15 minuta da ne samo stignu do nove prednosti već i do zalihe od dva gola pred revanš.

Prvo je Ivanković svojim drugim golom doveo Široki u vođstvo u 87. minutu, a onda je Krstanović u posljednjem minutu utakmice postavio konačnih 3:1

Bijeljinski Radnik praktično je već jednom nogom u polufinalu, pošto je u Lukavcu savladao domaći Radnički sa 2:0

U finišu prvog poluvremena Radnik je stigao do prednosti u Lukavcu, a gol za Bijeljince postigao je Nenad Srećković u 38. minutu.

Veliku prednost od dva gola Radniku je donio Obradović u 89. minutu.

Sloboda iz Tuzle je na svom Tušnju stigla do pobjede nad Sarajevom 2:1, a utakmicu su ipak obilježili navijači.

Nažalost, kao nebrojeno puta dosada u bh. fudbalu, na negativan način.

Domaći i gostujući navijači sukobili su se na pauzi između dva poluvremena, a policija je na kraju ispraznila tribinu sa gostujućim navijačima, poslije čega je meč nastavljen.

Nakon prvih 45 minuta Sloboda je vodila 1:0.

Tuzlaci su u 24. minutu minutu iskoristili grešku i poklon odbrane bordo tima. Nesebični Amer Ordagić bio je u prilici da se i sam upiše u strijelce, ali je uposlio Sulejmana Krpića, koji je pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

...

Na 2:0 povisio je Zeba u 54. minutu kada je odlično izveo slobodan udarac.

Zeba gol

Sarajevo je ipak uspjelo da smanji prednost Tuzlaka pred revanš na Koševu. Bordo tim smanjio je iz jedanaesterca pet minuta prije kraja, a precizan je bio Okić.

Gol Okića iz penala

Posljednji meč četvrtfinala Kupa BiH igraju Borac i Željezničar od 18 časova na Gradskom stadionu u Banjaluci.