Prekid pa slavlje Slobode u Mostaru!

Duel Veleža i Slobode bio prekinut zbog bakljade domaćih navijača, nakon čega je ispražnjena je tribina sa pristalicama "rođenih". U nastavku, Tuzlaci su duboko u sudijskoj nadoknadi stigli do pobjede, kojom nastavljaju borbu za titulu.

Premijer liga BiH, 23. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Veoma bitna tri boda u borbi za titulu, fudbaleri Slobode upisali su u "Vrapčićima" protiv Veleža, i to nakon preokreta.

Ipak, dešavanja na terenu ostala su u sjenci onoga što se dešavalo na tribinama. Naime, tokom drugog poluvremena navijači Veleža, koji su juče proslavili 35 godina postojanja, napravili su veliku bakljadu, nakon čega je sudija Dragan Petrović iz Banjaluke morao da prekine susret.

Nakon što pristalice domaćih nisu željele da prekinu sa ubacivanjem pirotehničkih sredstava na teren, u dogovoru sa delegatom ispražnjena je tribina sa navijačima Veleža, pa je susret nastavljen.

A onda, duboko u sudijskoj nadoknadi, sjajni Zajko Zeba donio je trijumf Slobodi, a sa ova tri boda tim iz Tuzle vratio se na čelnu poziciju, bar do sutra, kada Zrinjski igra svoj meč protiv Slavije u Istočnom Sarajevu.

Prije prekida rezultat je bio 1:1. Prvo su Mostarci preko Nove Papaza došli do prednosti, da bi Ivan Kostić u finišu prvog poluvremena izjednačio.

U ostalim susretima Vitez je u drugom poluvremenu postigao četiri gola protiv Drine i nastavio borbu za opstanak, dok su Zvorničani na pragu ispadanja u Prvu ligu Republike Srpske. Radnik je teškom mukom stigao do slavlja protiv Travnika, dok Rudar Prijedor ponovo nije uspio da slavi protiv Čelika.

IZ MINUTA U MINUT:

18:55 GOOOL! Zajko Zeba u šestom minutu nadoknade donosi pobjedu Slobodi protiv Veleža!

18:50 Zajko Zeba mogao je donijeti vođstvo gostima, ali je bio neprecizan.

18:45 Bliži se kraj susreta. Sloboda vrši pritisak, ali se rezultat i dalje ne mijenja. Na semaforu je 1:1 od 42. minuta.

18:35 Nastavljen je susret Veleža i Slobode.

18:22 Meč u Mostaru biće uskoro nastavljen. Delegat Ekrem Ibreljić iz Fojnice i banjalučki arbitar Dragan Petrović odlučili su da isprazne tribinu na kojoj su smještene najvatrenije pristalice Veleža.

18:20 Završeni su svi mečevi, osim onog u "Vrapčićima".

18:18 I Rudar Prijedor će susret završiti sa 10 igrača, s obzirom da je isključen Vedran Kantar.

16:17 U Vitezu je već 4:0. Debakl Drine u drugom poluvremenu. Livančić postiže svoj drugi, a za Vitežane četvrti gol.

16:16 Finiš je susreta na preostala tri meča koji su u toku.

18:13 Igrači su već desetak minuta u svlačionicama. Sudija Dragan Petrović iz Banjaluke još nije dao znak da se meč nastavi.

18:04 Prekinut je meč u Mostaru. Navijači Veleža napravili su veliku dimnu zavjesu, nakon čega su se ekipe povukle u svlačionice.

18:02 I u Bijeljini je riješen meč, nakon što je Marko Obradović pogodio za 2:0 Radnika protiv Travnika. Gosti od 63. minuta igraju sa igračem manje (isključen Dženan Zajmović).

17:45 I Radnik je poveo. Samir Memišević pogodio je za vođstvo Bijeljinaca.

17:50Momčilo Mrkaić rješava pitanje pobjednika u Vitezu, domaći vode 3:0.

17:40Toni Livančić donio je prednost Vitezu protiv Drine, a svega par minuta kasnije Velibor Đurić povisio je na 2:0.

17:20 Završeno je prvo poluvrijeme na mečevima u Bijeljini, Mostaru, Prijedoru i Vitezu. Jedino su gledaoci u "Vrapčićima" vidjeli pogotke, dok na preostala tri susreta mreže miruju.

17:15 Sloboda stiže do izjednačenja u Mostaru. Strijelac za Tuzlake je Ivan Kostić.

16:45 Radnik je propustio priliku da sa "bijele tačke" povede protiv Travnika. Adis Nurković sjajno je pročitao udarac Dejana Jankovića i sačuvao mrežu Travničana.

16:40 Gol je pao u "Vrapčićima", gdje je "fenjeraš" Velež iznenađujuće poveo protiv Slobode. Gol Tuzlaka zatresao je novajlija u redovima "rođenih" Novo Papaz.

Izvor: MONDO/Samir Cacan