PREMIJER BiH: Zlata vrijedna pobjeda Viteza

Fudbaleri Viteza prekinuli su seriju od tri vezana poraza i osvojili tri vrijedna boda protiv Čelika (1:0) u trci za opstankom u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Vitez - Čelik 1:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

U prvoj utakmici 27. kola, Vitežani su slavili protiv zeničke ekipe rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Momčilo Mrkaić u 43. minutu poslije gužve u šesnaestercu.

A moglo je biti sve drugačije da domaćina u osmum minutu nije spasio golman Aleksandar Živković odbranivši jedanaesterac zeničkom fudbaleru Marinu Popoviću nakon prekršaja koji je u svom kaznenom prostoru skrivio Marko Jevtić.

U nastavku su domaći igrači bili bolji, Mrkaić je imao nekoliko dobrih prilika da „ovjeri“ 10. ovosezonsku pobjedu, ali se istakao i golman Zeničana Adi Adilović.

U finišu su gosti sa „Bilinog polja“, koji su prebrinuli brige oko opstanka, mogli i do jednog boda, ali je neprecizan iz izgledne situacije bio Vernes Selimović.

VITEZ: Aleksandar Živković, Marko Jevtić, Milan Muminović, Mario Barić, Momčilo Mrkaić, Toni Livančić, Novak Leo Leopold, Hrvoje Barišić, Elvis Sadiković, Armin Kapetan, Velibor Đurić.

ČELIK: Adi Adilović, Vladimir Grahovac, Zlatko Kazazić, Aldin Đidić, Vernes Selimović, Jovo Kojić, Marin Popović, Dženan Bureković, Semir Pezer, Haris Hećo, Emir Jusić.