"Stara dama" gura debitanta u provaliju

Novi-stari šampion Italije nije imao milosti prema Karpiju, koji se grčevito bori da se ne vrati tamo gdje je bio prošle sezone - u Seriju B.

Petostruki uzastopni šampion Italije je do 24. pobjede u posljednjih 25 mečeva stigao uz dosta muke.

Juventus je savladao Karpi 2:0, ali opuštena igra domaćih fudbalera, koji su nakon pobjede Rome protiv Napolija u prošlom kolu i matematički obezbijedili novu titulu, mogla ih je koštati bodova, s obzirom da je Karpi odigrao sasvim pristojan meč.

Otkako se priključio Juventusu 2010. godine, Leonardo Bonući upisao je najviše pobjeda od svih igrača u Seriji A - 132.

Simone Verdi imao je priliku da sredinom prvog poluvremena donese  prednost debitantu u ligi, ali je Đanluiđi Bufon odličnom intervencijom sačuvao mrežu "stare dame".

Kada je izgledalo da će se na odmor otići praznih mreža, zatresla se gostujuća. Brazilac Ernanes u 42. minutu primio je loptu od Kvadva Asamoe i lijepim udarcem sa dvadesetak metara pogodio donji lijevi ugao gola slovenačkog čuvara mreže Vida Beleca.

I u nastavku je Karpi bio dostojan rival. Često je prijetio, ali je tima Maksa Alegrija ipak u finišu susreta "dodao gas" i drugim golom koji je postigao Simone Zaza deset minuta prije kraja riješio meč.

Uz utakmicu više, Juventus sada ima 15 bodova više od drugoplasiranog Napolija, koji svoj meč 36. kola igra sutra protiv Atalante.

S druge strane, Karpi je samo tri boda ispred Palerma, koji bi eventualnim trijumfom na Siciliji protiv Sampdorije došao u egal, pa će borba za opstanak u posljednjih 180 minuta biti više nego uzbudljiva.