PREMIJER BiH: Banjaluka tuguje!

Fudbaleri Borca dva puta su vodili u prvih 45 minuta protiv Viteza u posljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, ali je "utakmica decenije" okončana rezultatom 2:2 (2:2).

PREMIJER BiH: Banjaluka tuguje! Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je ispao iz Premijer lige BiH!

Banjalučani i Vitežani su se u direktnom dvoboju borili za opstanak i poslije nedjeljnog dvoboja na Gradskom stadionu radovali su se gosti, a domaći tugovali

Borac - VItez 2:2 (2:2)

Crveno-plavima je za opstanak bila neophodna pobjeda od dva razlike ili trijumf bez primljenog gola da sigurno "ovjere" nastup u prvenstvu BiH i naredne sezone.

Međutim, izabranici Borčeta Sredojevića nisu uspjeli iako su dva puta vodili pogocima Željka Đokića i Dejana Popovića, kojima je oba gola namjestio roviti Darko Maletić.

Ipak, gostujući tim je uspio da preko Velibora Đurića, a potom i Josipa Šantića stigne do remija i boda, koji ih ostavlja u Premijer ligi BiH.

...

Trener "Velikana iz Platonove" nije zbog povreda mogao da računa na Fedora Predragovića, Tonija Jovića i Borisa Raspudića, dok kod gostiju nije bilo Marka Jevtića zbog tri žuta kartona.

Pravdu na utakmici u Banjaluci dijelili su sarajevski arbitri - glavni sudija je Adis Mulahasanović sa pomoćnicima Moamerom Čauševićem i Enesom Đozićem.

Borac: Ružić, Redžić, Popović, Kiso, Ristovski, Bečelić, Đokić, Radinović, Mance, Maletić, Marjanović.

Vitez: Živković, Muminović, Barić, Šantić, Mrkaić, Livančić, Novak, Barišić, Sadiković, Radeljić, Đurić.

TOK UTAKMICE

1 - Počeo je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci.

6 - GOOL! Borac vodi! Strijelac pogotka bio je Željko Đokić poslije asistencije oporavljenog Darka Maletića.

10 - Gosti se nisu obeshrabrili zbog ranog vođstva crveno-plavih već su brzo uspostavili terensku ravnotežu.

22 - GOOOL! Vitez je stigao do izjednačenja. Gol je postigao Velibor Đurić, udarcem glavom na drugoj stativi nakon centaršuta Leopolda Novaka!

24 - Stotpotosna šansa za Borac. Armando Mance je sjajnim lob udarcem prevario golmana gostiju Aleksandra Živkovića, ali je njegov saveznik bila prečka.

30 - GOOOL! Ponovo vodi Borac! Opet je asistent bio Maletić, a ovog puta egzekutor Dejan Popović. Banjalučanima za siguran opstanak je neophodan trijumf od dva gola razlike.

40 - GOOOL! Novo izjednačenje! Mrežu "Velikana iz Platonove" odnosno golmana Branislava Ružića pogodio je Josip Šantić.

- poluvrijeme -

46 - Nastavljena je utakmica u Banjaluci.

50 - Bakljada "Lešinara", koja je na kratko prekinula meč.

...

55 - U nastavku se uglavnom igralo na sredini terena, a u 55. minutu veliki hendikep za Borac nakon što se ponovo povrijedio Darko Maletić. Dvostruki asistent je zamijenjen zbog povrede lista, a umjesto njega na terenu je Elvis Sarić.

68 - I dalje nema promjena u Banjaluci, iako su gosti imali šansu koji je odbranio Ružić.

78 - Banjalučani pokušavaju da stignu do gola Živkovića, ali teško ide bez Maletića na teškom terenu.

85 - Još bez promjena rezultata.

90 - Sudija iz Sarajeva Adis Mulahasanović je produžio drugo poluvrijeme za 11 minuta.