PLBIH: Radnik zakucao Olimpic za dno

Fudbaleri Radnika sa ubjedljivih 3:0 savladali Olimpic na čijoj klupi je debitovao Dragan Radović. Sarajevo u posljednjem minutu do tri boda u Vitezu

Premijer liga BiH: Olimpik - Radnik 0-3 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Zaslužena pobjeda bijeljinskog Radnika na Otoci. Svih 90 minuta fudbaleri u plavim dresovima bili su bolji rival i na kraju sa ubjedljivih 3:0 savladali Olimpic.

„Vukovi“ su priredili loš debi svom treneru Draganu Radoviću, nakon kojeg su ostali „zakucani“ za dno tabele Premijer lige BiH sa samo četiri osvojena boda iz osam kola.

Na drugoj strani Radnik je pokazao da je kriza sa početka sezone kada su upisana dva poraza davna prošlost. Nakon toga Radnik je vezao šest mečeva bez poraza i čak tri pobjede u gostima, među kojima i današnju u Sarajevu.

Radnik je poveo u 19. minutu nakon što je Peco probio po lijevoj strani i centrirao za Obradovića koji je glavom poslao loptu u mrežu.

FK Olimpic - FK Radnik B. - 0-1 Obradovićby goloviliga

Na 2:0 povisio je Janković u 38. minutu, poslije greške Pehara, a još jedne asistencije odličnog Pece.

FK Olimpic - FK Radnik B. - 0-2 Jankovićby goloviliga

U međuvremenu je Olimpic imao priliku iz slobodnog udarca, međutim, Regoje je šutirao pravo u Lučića koji je odbio loptu.

Bio je to i ostao jedini šut u okvir gola na ovom meču.

Radović nije uspio da u svlačionici motiviše svoje saigrače, koji su tek nakon jednog sata igre pokušali da urade nešto konkretnije, međutim, sve se svelo na loše šuteve daleko od gola ili individualne pokušaje driblinga koje su defanzivci Radnika lako rješavali.

Gosti iz Bijeljine stavili su tačku na i pogotkom u 84. minutu, a strelac je bio Simeunović.

Olimpic i dalje drži „fenjer“ i sudeći prema igrama koje prikazuje jedan je od najozbiljnijih kandidata za put u niži rang.

Radnik je ovom pobjedom izbio na četvrto mjesto na tabeli Premijer lige BiH.

Sarajevo se mučilo u Vitezu bukvalno do posljednje minute u kojoj je ipak stiglo do pobjede 1:0.

Hodžić je ubacio za Ahmetovića šalje loptu u mrežu za vrijedna tri boda.

Nije mnogo pravih prilika bilo prije toga, a najbolju je imao Balić u 63. međutim pogodio je prečku. Odmah poslije toga priliku za bordo tim propustio je i Duljević, njegov pokušaj odbranio je Nvolokor.

Vitez je takođe pogodio prečku na ovom meču, bilo je to u 27. minutu nakon pokušaja Kokota.