Debakl Dinama u Hrvatskoj - 5:2!

Rijeka razbila Zagrepčane i dala im "samo" pet golova, a mogla je više... Marko Vešović blistao. Zlatko Kranjčar pred smenom?

Ako porazi Dinama u Ligi šampiona nisu iznenađenje, njihovi neuspesi u nizu u Hrvatskoj se mogu nazvati senzacijama!

Zagrebački "modri" doživeli su u nedelju jedan od najtežih prvenstvenih poraza u novijoj istoriji, na Rujevici.

RIJEKA - DINAMO 5:2!

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Marko Vešović postigao je dva gola za domaćina, oba u drugom delu i "poigravao se sa odbranom gostiju", sudeći prema izveštajima hrvatskih novinara.

Dvostruki strelac za Riječane bio je i Austrijanac Aleksander Gorgon, dok je mrežu gostiju "načeo" Švajcarac Mario Gavranović.

Dinamo se trgao tek posle 34 minuta igre, kada je tek pri rezultatu 2:0 prvi put šutnuo ka golu domaćina.

Već u uvodnih deset minuta nastavka, Rijeka je postigla još dva pogotka (Vešović i Gorgon) za visoko vođstvo od 4:0. Dok se meč bližio kraju, Sudani je pred finiš postigao (ne)utešni pogodak za domaćina u 82. minutu (za 4:1).

Pisali smo već o njemu, to je onaj napadač koji godišnje zaražuje milion evra.

Međutim, Vešović je posle tog gola stavio tačku na utakmicu, "overivši" trijumf Riječana za pamćenje i neuspeh Dinama za aktiviranje svih alarma u Maksimiru. Pogodak Domagoja Pavičića u 86. minutu za konačnih 5:2 takođe nije olakšao neuspeh favorita...

Pogledajte sve golove:

Iako je Zlatko Kranjčar posle povratka iz Francuske uveravao da poraz od Liona nije uvod u njegov rastanak sa Dinamom, ostaje da se vidi da li će vrh kluba i dalje imati strpljenja, s obzirom na ovaj debakl i neuspeh od prošlog vikenda, kada je Osijek slavio na Maksimiru 1:0.

Rijeka je posle devet kola prva na tabeli prvenstva Hrvatske sa 23 boda, drugi je Osijek sa 22, a Dinamo treći sa 19, iza kojeg je Hajduk sa 17 poena.