Kup BiH: "Stotka" Bosne za finale!

Autori mondo.ba Autori Samir Cacan

Košarkaši sarajevske Bosne izborili su finale Kupa Bosne i Hercegovine pobjedom nad ekipom Mladosti 100:73 (32:16, 22:21, 25:23, 21:13).

Kup BiH: KK Bosna u finalu Izvor: MONDO/Samir Cacan

Domaći su bolje otvorili susret i već nakon deset minuta utakmice poveli šesnaest poena razlike (32:16).

Drugu četvrtinu košarkaši Bosna Royal Jelly otvorili su dosta loše i u prvih sedam minuta postigli svega šest poena. Lazar Marković je nešto više od tri minute do odlaska na odmor postigao trojku za rezultat 38:35.

Baš kada se mislilo da će ekipa iz Mrkonjić Grada uspjeti parirati "studentima", sarajevska ekipa se probudila i serijom 16:2 stvorila značajnu prednost i na odmor otišla rezultatom 54:37.

Treća dionica donijela je izjednačenu igru, uz nešto bolju realizaciju košarkaša Bosne što je rezultiralo i prednošću od 19 poena pri rezultatu 79:60.

Posljednjih deset minuta studenti su lagano priveli kraju i zasluženo slavili 27 poena razlike.

Najbolji u redovima pobjedničkog tima bio je Goran Ikonić s 28 koševa, dok je najviše poena za Mladost ubacio Lazar Marković (20).

U drugom polufinalu od 20 časova, branilac trofeja Igokea će odmjeriti snage protiv mostarskog Zrinjskog.