Podolski se oprostio spektakularnim golom! (VIDEO)

Iskusni nemački fudbaler ove večeri je na "Signal Iduna Parku" odigrao poslednju utakmicu za reprezentaciju, a "bombom" je doneo pobedu svom timu protiv Engleske - 1:0.

Kakav način da se stavi tačka na reprezentativnu karijeru!

Lukas Podolski je ove večeri na "Signal Iduna Parku" po 130., ali i poslednji put obukao dres "elfa", a noseći kapitensku traku još jednom je pokazao liderske sposobnosti pošto je pogodio za pobedu svoje reprezentacije, i to na kakav način!

Nemačka je stvorila veći broj prilika, i po imenima je bila jača od protivnika koji je eksperimentisao sa trojicom u zadnjoj liniji, a onda je došao 69. minut i lopta je stigla do Podolskog.

"Slavljenik" ili "budući penzioner" se odvažio da šutira sa udaljenosti oko 25 metara, raspalio je svom snagom levom nogom i poslao raketu u rašlje Hartovog gola.

Neodbranjivo!

Čak je i engleski golman na kraju prišao da čestita Podolskom na ovom pogotku...

Ostao je u igri sve do 84. minuta kada ga je Jogi Lev izveo za zaslužen aplauz nemačkih navijača. Na današnjem meču postigao je 49 gol u dresu "pancera", i na trećem je listu najboljih strelaca ove reprezentacije iza Gerda Milera i Miroslava Klosea.

Što se utakmice tiče, ona je završena minimalnom pobedom Nemačke - 1:0.

Svoj debi imali su Nejtan Redmond, Džejms Vard-Praus i Majkl Kin, ali ni oni nisu mogli da spreče prvi poraz "Gordog albiona" pod trenerskom palicom Gareta Sautgejta.