Željo slavi, Lendrićev het-trik za 20 minuta! FOTO

U derbiju prvog kola Lige za prvaka BiH, Željezničar na rasprodatoj "Grbavici" u odličnoj utakmici savladao Slobodu 4:2 (1:0).

Željezničar Sloboda 4:2 Liga za prvaka BiH 1. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan

Svečano je bilo večeras na rasprodatoj "Grbavici".

Nakon svečanog otvaranja novoizgrađene istočne tribine, Željezničar je u izuzetno uzbudljivom meču savladao tuzlansku Slobodu 4:2 (1:0) u meču prvog kola Lige za prvaka BiH.

Briljirao je najbolji strijelac lige Ivan Lendrić, koji je u periodu od 45. do 65. minuta postigao tri pogotka i praktično sam donio bodove sarajevskim "plavim".

Sjajnim golom Srđan Stanić u posljednjim trenucima meča postavio je konačnih 4:2, a prije toga pogotke za Slobodu postigli su Asim Zec i Aleksandar Subić.

Golčina Stanicaby goloviliga

Željezničar sa tri večerašnja boda ostaje uz bok lideru Zrinjskom, koji je ranije danas deklasirao Krupu (4:0).

Sloboda se dobro držala u prvom poluvremenu, ali je Lendrićev pogodak u finišu prvih 45 minuta, nakon asistencije Miroslava Stevanovića, donio prednost domaćinu uoči pauze.

U nastavku još pet pogodaka!

Ubojiti golgeter "plavih" povisio je na 2:0 u 57. minutu, a samo pet minuta kasnije nadu Tuzlacima vratio je Zec. Ipak, trećim golom Lendrić je ponovo donio dva gola prednosti svom timu, da bi nakon gola Subića utakmica ušla u dramatičan finiš. Ipak, evrologlom Stanić je srušio sve nade izabranika Vlade Jagodića da se sa "Grbavice" mogu vratiti neporaženi.

ŽELJEZNIČAR - SLOBODA 4:2 (1:0)

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Marković, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Kerla, Zeba, Lendrić, M. Stevanović. Trener: Slavko Petrović.

SLOBODA: Hadžić, Škahić, Todorović, Efendić, Ordagić, Lazevski, Mehmedagić, Tandir, Stjepanovic, Zec, Kalezić. Trener: Vlado Jagodić.

Sarajevo - Radnik (19:45)

TABELA LIGE ZA PRVAKA: Zrinjski 48, Željezničar 47, Sarajevo (-1) 43, Radnik (-1) 37, Sloboda 35, Krupa 32.