"Vukovi" preživjeli, huligani na terenu

Volfsburg i u revanšu baraža savladao Ajntraht Braunšvajg i izborio opstanak u Bundesligi. Huligani utrčali na teren i spriječili slavlje gostiju.

Fudbaleri Volfsburga bili su na pragu ispadanja u "Cvajtu", ali su u odlučujućih 180 minuta spasili sezonu.

Poslije pobjede 1:0 u prvom meču, "vukovi" su i u revanšu baraža za plasman u Bundesligu savladali Ajtranht Braunšvajg istim rezultatom i ostali u elitnom rangu.

AJNTRAHT BRAUNŠVAJG - VOFSBURG 0:1 (0:0)

Trenutak odluke desio se u 49. minutu kada je Vierinja poslao projektil u mrežu domaćih kojima su poslije toga bila potrebna tri gola za promociju.

Bio je to prvi gol Brazilca još od decembra 2015. godine. U pravom trenutku.

Sve nade Ajntrahta da može do čuda ugasile su se u 82. minutu kada je Zauer dobio drugi žuti karton zbog čega su domaći ostali sa igračem manje.

Fudbaleri Volfsburga izborili su opstanak u Bundesligi, ali nisu stigli da ga proslave pošto su nakon posljednjeg sudijskog zvižduka morali da bježe u svlačionicu ispred domaćih huligana koji su utrčali u teren.

Nakon što nisu uspjeli da se obračunaju sa gostujućim fudbalerima, pokušali su da stignu do navijača Volfsburga, ali u tome ih je spriječila policija.