Izviđač savladao Borac

Rukometaši Izviđača pobijedili Borac m:tel 23:21 u derbiju sedmog kola i ujedno prvog dijela sezone u Premijer ligi BiH.

Duel dva glavna konkurenta za šampionsku titulu pripao je domaćinu, ekipi Izviđača koja je slavila rezultatom 23:21 i zadržala maksimalan učinak – sedam pobjeda u isto toliko utakmica.

IZVIĐAČ - BORAC 23:21 (13:9)

Borac je doživio prvi poraz ove sezone, međutim, nije pretrpio ubjedljiv poraz, pa će u borbi za bolji međusobni skor u drugom dijelu sezone morati da nadoknadi dva gola razlike.

Prednost Izviđača, koji nije na svom terenu tri godine, na poluvremenu je iznosila 13:9, iako je ona polovinom prvog dijela utakmice iznosila tek jedan gol.

„Skauti“ su u finišu ipak stigli do lijepe prednosti od četiri gola, ali ona se prepolovila u nastavku i Borac je svo vrijeme bio na „minus dva“.

Izviđač je na kraju slavio rezultatom 23:21 i lider je na tabeli ispred Borca i Vogošće koji imaju po pet pobjeda i poraz.