Krupa za 10 minuta riješila prolaz u Prijedoru

Fudbaleri Krupe slavili su u srijedu protiv Rudara (0:3) u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine u Prijedoru i napravili ogroman korak ka polufinalu.

Kup BiH (1/4 finala): Rudar Prijedor - Krupa 0:3 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Izabranici Slobodana Starčevića opravdali su ulogu favorita na prijedorskom Gradskom stadionu već u prvih 10 minuta i praktično osigurali plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju u BiH, da bi u nastavku još jednim pogotkom "ovjerili" plasman u polufinale.

Naravno, pod uslovom da se naredne srijede u revanšu u Krupi na Vrbasu ne dogodi neko ogromno čudo.

Pogoci u Prijedoru pali su u sedmom i jedanaestom minutu iz jedanaesterca. Prvi je djelo Stefana Savića, dok je sa "kreča" pogodio Lazar Marjanović, da bi u finišu u 88. minutu golom Stefana Barića najvjerovatnije osiguran najveći uspjeh u kratkoj istoriji malog kluba iz "banjalučkog predgrađa".

Istorijski uspjeh ostvarila je i Zvijezda 09, koja je pobijedila sarajevski "Olimpik" na "Otoci" rezultatom 1:2 i stekla pristojnu zalihu pred revanš za sedam dana.

"Vukovi" su poveli pogotkom Vučine Šćapanovića u finišu prvog dijela, da bi u nastavku tim  iz Etno-sela Stanišići, preokrenuo golovima Ermina Huseinbašića i Selmira Mahmutovića.

Prednost nije niko ostvario u komšijskom derbiju između Sloge iz Siminog Hana i tuzlanske Slobode - 0:0 pred revanš na "Tušnju" za sedmicu dana.

Naredne srijede je na rasporedu i prvi meč ove faze takmičenja odnosno "finale prije finala" između Širokog Brijega i sarajevskog Željezničara.

Izvor: MONDO/Samir Cacan