"Plemići" rutinski do tri boda

Dva dobro izvedena kornera dovoljna Zrinjskom za tri boda protiv tuzlanske Slobode.

Remi Mladosti i Širokog Brijega iskoristio je Široki i pobjedom 2:0 nad Slobodom stigao na samo bod zaostatka za Širokobriježanima.

Plemići su upisali rutinsku pobjedu protiv Slobode i znatno ugrozili šanse Tuzlaka da se domognu Lige za prvaka jer sada zaostaju deset bodova za šestoplasiranom Mladosti.

Dva dobro izvedena kornera bila su dovoljna Zrinjskom za osvajanje čitavog plijena na Stadionu pod Bijelim Brijegom

Prvi je izveden u 16. minutu kada je Barišić najbolje skočio i glavom poslao loptu u mrežu za vođstvo "plemića".

Zrinjski 1-0

Zrinjski je u prvom poluvremenu mogao do još dva gola, ali je Filipović u 20. minutu pogodio prečku, a pokušaj Bilbije u finišu prvog dijela iz izgledne situacije odbranio je Muminović.

Konačnih 2:0 postavljeno je u 65. minutu, poslije još jednog kornera domaćih. Ovog puta Katanec je imao i malo sreće jer je lopta nakon ne baš najboljeg ubacivanja stigla do njega i nije mu bilo teško sa par metara da zatrese mrežu.

Zrinjski 2-0

Bilbija je u finišu meča propustio još dvije dobre prilike, međutim Muminović je spriječio ubjedljiviji poraz svoje ekipe.

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Handžić, Stojkić, Todorović, Perišić, Jamak, Katanec, Filipović, Bilbija.

SLOBODA: Muminović, Đorđilović, Salihović, Omerović, Ziljkić, Beganović, Jahić, Husić, Hairilahović, Kalezić, Ignjatović.