Željezničar gazda Sarajeva (FOTO)

Željezničar savladao najvećeg rivala, ekipu Sarajeva rezultatom 2:1 i izjednačio se sa Širokim Brijegom na vrhu tabele.

Vječiti sarajevski derbi odigran je sa 24 sata zakašnjenja, a veliku pobjedu odnio je Željezničar!

"Plavi" su na svojoj Grbavici savladali Sarajevo rezultatom 2:1 u utakmici koja je opravdala očekivanja uprkos lošim uslovima, blatnjavom terenu i na kraju krajeva, odgađanju za jedan dan.

Pomjeranje derbija uslovilo je slabu posjetu jer igralo se tokom radnog dana, pa je ovo jedan od najslabije posjećenih sarajevskih derbija.

Publika na tribinama Grbavice ipak je imala šta da vidi, tri gola i dominaciju Željezničara koji je zasluženo stigao do pobjede.

Poslije dvije sporne situacije na početku meča, nakon kojih sudija Irfan Feljto nije pokazao na bijelu tačku ni na jednoj ni na drugoj strani terena, prvu odličnu priliku imao je Željezničar, ali je Pavlović zaustavio prodor Ubiparipa a potom i odbio pokušaj Zakarića.

Željezničar je poveo u 22. minutu nakon pogotka Zakarića koji je bio jedan od najboljih aktera derbija.

1-0
Izvor: DailyMotion.com

Dominacija Željezničara trajala je praktično tokom čitavog meča, a malo je nedostajalo da u 63. minuti bude 2:0, ipak odbrana Sarajeva izbila je loptu skoro na gol liniji.

Meč je pogotkom u 77. minutu riješio Ramović, ali mu je odličnu loptu poslao Zakarić.

2-0

Sarajevo se kasno probudilo. Tek u 86. minutu bordo ekipa uspjela je da vrati neizvjesnost u meč nakon kornera.

Rahmanović se najbolje snašao poslije kornera i poslao loptu u mrežu.

2-1

Gosti sa Koševa ipak nisu u finišu mogli do izjednačenja. Željezničar je sačuvao prednost i zasluženo stigao do tri boda kojima se izjednačio sa Širokim Brijegom na vrhu tabele Premijer lige BiH.

ŽELJEZNIČAR - SARAJEVO 2:1 (1:0)
/Zakarić 22, Ramović 77 . Rahmanović 86/

TABELA: Široki Brijeg 36, Željezničar 36, Zrinjski 34, Sarajevo 29, Krupa 29, Mladost DK 23...

TOK MEČA

KRAJ UTAKMICE

Igraće se četiri minute nadoknade.

86' GOOOL! Sarajevo je smanjilo na 2:1 golom Rahmanovića poslije kornera.

77' GOOOL! Ramović je povisio na 2:0 poslije vrlo dobroe solo akcije Zakarića. Željezničar sada ima ozbiljnu prednost.

63' Slobodan udarac za Željezničar sa 17.18 metara. Zakarić je šutirao, Pavlović je odbio loptu, A Zec je poslao prema golu, međutim jedan gostujući igral izbija praktično na gol-liniji

47 Ubiparip se odlično ubacio i šutirao iz prve ali Pavlović brani

DRUGO POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena

45' Žuti karton za Stanojevića nakon koškanja nekoliko igrača na sredini terena

41' Ubiparip šutira u Pavlovića

35' Velkoski je šutirao pored gola, ostaje 1:0

30' Pavlović brani šut Zeca

28' Velkoski promašuje odličnu priliku

22' GOOOL! ŽEljezničar vodi 1:0 golom Zakarića!

18' Ahmetović šutira u golmana Kjosevskog, ostaje 0:0

14' Stopostotna šansa za Željezničar! Ubiparip se našao usamljen kao duh ispred šesnaesterca Sarajeva, ali Pavlović uspjeva da zakači loptu, nakon toga i Zakarić ima odličnu šansu ali njegov pokušaj je odbijen u korner. Nevjerovatno šta su promašili domaći.

Šansa Željezničar

10' Sada domaći traže penal zbog navodnog igranja rukom, ali nema najstrože kazne

7' Fudbaleri Sarajeva traže jedanaesterac poslije pada Hebibovića u šesnaestercu, ali sudija Irfan Feljto pokazuje da se igra nastavi

5' Ubiparip šutira glavom preko gola