Borac bez šanse na Koševu, laganih 3:0 za Sarajevo

Bez većih problema, fudbaleri Sarajeva savladali banjalučki Borac 3:0 (2:0). Dva gola postigao Anel Hebibović, a jedan Joakim Adukor.

Sarajevo Borac Premijer liga BiH 17. kolo Izvor: MONDO

Bez većih problema, fudbaleri Sarajeva savladali su banjalučki Borac 3:0 (2:0), a najzapaženiji pojedinac na "Koševu" bio je dvostruki strijelac Anel Hebibović.

SARAJEVO - BORAC 3:0 (2:0)

Već nakon 85 sekundi bilo je jasno da se Borcu ne piše dobro na najvećem bh. stadionu. Hebibović je iskoristio grešku Predraga Zekanovića i donio prednost svom timu.

Nakon pola sata igre, Banjalučani su imali već dva gola zaostatka. Prvi pogodak u "bordo" dresu postigao je internacionalac iz Gane Joakim Adukor, pa su Sarajliej sa 2:0 otišle na odmor.

U nastavku skoro da ništa nije viđeno. Teški uslovi za igru, snijeg koji je padao tokom cijelog meča, nisu bili saveznici fudbalerima. Sarajevo je znalački sačuvalo prednost, dok tim Igora Jankovića nije imao snage da ozbiljnije zaprijeti.

U drugoj današnjoj utakmici koja je odigrana od 13 časova, Krupa i GOŠK podijelili su bodove odigravši 1:1.

Konačnih 3:0 u prvom minutu nadoknade svojim drugim golom postavio je Hebibović.

Sarajevo se ovim trijumfom iskupilo za nedavni poraz u gradskom derbiju od Željezničara, dok Borca ostaje velika borba za plasman u Ligu za prvaka.

...
Izvor: Dailymotion

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Rahmanović (85. Herić), Velkoski, Hebibović, Radovac (78. Ivetić), Mujakić, Bekić, Adukor, Husejinović (53. Kuzmanović). Trener: Husref Musemić.

BORAC: Trkulja, Galešić (60. Čudić), Ojdanić, Radulović, Karić (76. Kunić), V. Danilović, Janičić, Kondić, Veselinović, Guberac (46. Guberac), Zekanović. Trener: Igor Janković.

- TOK UTAKMICE -

90+4 - Kraj.

...

90 - GOOOL!!! Hebibović svojim drugim golom, a za Sarajevo trećim, rješava meč na "Koševu".

85 - Finiš utakmice, prijeti i Bekić, ali lopta odlazi pored gola.

80 - Slaba utakmica u nastavku. Rahmanović je ponovo bio u šansi, ali Trkulja brani. Još desetak minuta do kraja meča, čini se da je na "Koševu" sve odavno riješeno.

64 - Nakon kratkotrajnog prekida zbog bakljade domaćih navijača, nastavljen je meč, a priliku za Sarajevo imao je Rahmanović iz slobodnog udarca. Međutim, nije bio precizan, ostaje 2:0.

53 - U timu Sarajeva izvršena je prva izmjena. Umjesto Saida Husejinovića, na terenu je sada Mićo Kuzmanović, nekadašnji igrač Borca.

51 - Pet minuta igre u drugom poluvremenu, nema uzbuđenja.

46 - Nastavljen je meč Sarajevo - Borac. Na drugom susretu koji je počeo u 13 časova, Krupa i GOŠK igraju bez golova.

45 - Poluvrijeme na "Koševu", Sarajevo ima sigurnu prednost nakon dva gola koje su postigli Hebibović i Adukor.

42 - Finiš prvog poluvremena, i dalje je 2:0.

36 - Karić je imao otvoren put ka golu Sarajeva, ali se spetljao i lopta mu je pobjegla.

34 - Nova akcija Sarajeva i šansa za strijelca prvog gola Hebibovića. Ipak, na teškom terenu nije uspio da iskontroliše loptu i Trkulja je stigao prvi do nje.

31 - Potpuna kontrola igre domaćeg sastava. "Crveno-plavi" neprepoznatljivi, bez ijedne šanse pred golom rivala.

...

29 - GOOOL!!! Već je 2:0 za Sarajevo. Internacionalac iz Gane Joakim Adukor postiže svoj prvi gol u dresu Sarajeva.

Domaći su izveli šesti korner, Saša Novaković proslijedio je loptu do Adukora, koji pogađa pored uspavane odbrane Borca.

26 - Na tribine koševskog stadiona stigli su i navijači Borca.

21 - Nova greška gostujuće odbrane, Trkulja je izašao van gola, ali odbrana Borca uspjela je da interveniše.

16 - Krste Velkoski centrirao je u šesneasterac Banjalučanam, ali Nemanja Trkulja boksuje loptu i otklanja opasnost.

14 - Aleksandar Kondić prvi je igrač sa javnom opomenom na današnjoj utakmici. Fudbaler Borca neoprezno je startovao na Mujagića i našao se u bilježnici arbitra Emira Spahalića iz Mostara.

10 - Mahir Karić bio je u prodoru, ali je odlično intervenisao Nihad Mujagić i otklonio opasnost po gol Sarajeva.

...

2 - GOOOL!!! Sarajevo vodi golom Anela Hebibovića nakon nepuna dva minuta igre.

Velika greška Predraga Zekanovića prethodila je vodećem golu "bordo" tima već u 85. sekundu meča.

1 - Počeo je meč.

12.55 - Iako je teren na "Koševu" očišćen, snijeg sve više pada, tako da će fudbaleri imati veoma teške uslove za igru.

12.38 - Od 13 časova počinje i duel Krupe i GOŠK-a, dok se danas još sastaju Zrinjski i Vitez (14 časova).

12.24 - Zbog vremenskih neprilika, premijerligaš iz Sarajeva saopštio je da će istočna tribina stadiona "Koševo" danas biti zatvorena.

12.20 - Domaćin u ovaj meč ulazi bez suspendovanih Mersudina Ahmetovića, Elvisa Sarića i Miloša Stanojevića, dok su Marko Mihojević i Frank Livak povrijeđeni.

U taboru Banjalučana nema Ilije Danilovića zbog žutih kartona, te od ranije povrijeđenog Siniše Dujakovića.