"Stotka" Zvezde - Armani pao i u Pioniru!

Crveno-beli odigrali odličan meč pred svojim navijačima i ponovo pobedili italijanskog predstvanika!

"Stotka" Zvezde - Armani pao i u Pioniru! Izvor: MN PRESS

4/4!

Crvena zvezda mts i četvrti put je pobedila Armani u Evroligi, odigrala veoma dobro u napadu, čvrsto u odbrani kad se lomilo i tako ostvarila deveti trijumf u najjačem takmičenju.

Matijas Lesor i Stefan Janković potvrdili su sa po 15 ubačenih poena da njihova forma raste dok se bliže borbe za trofeje, Tejloru Ročestiju nedostajala je asistencija za "dabl-dabl" učinak (14 p, 9 asistencija), ali njihove pojedinačne role večeras idu u drugi plan pred timskim nastupom i timskom pobedom srpskog predstavnika.

ZVEZDA - ARMANI 100:89 (23:20, 27:25, 21:20, 29:24)

Crveno-beli su trijumfom zauzeli 11. poziciju na tabeli, sa istim učinkom kao i desetoplasirana Unikaha. Ujedno su i na najbolji način dočekali evroligašku pauzu zbog nacionalnih kupova, zakazanih za sledeću nedelju.

U na momente atraktivnom duelu protiv gostiju iz Milana, ekipa Dušana Alimpijevića odigrala je efikasno kao što i rezultat pokazuje, kažnjavala lošu odbranu "Italijana", a odlučujući udarac Armaniju zadala je u poslednjoj deonici. Praktično se od početka do kraja "osećalo" da su crveno-beli bliži pobedi i to su potvrdili drugom evroligaškom "stotkom".

Osim Lesora, Jankovića i Ročestija, dvocifreni učinak imala su još trojica igrača Zvezde - Alen Omić (11), Neanja Dangubić (10) i Džejms Feldin (10). I taj podatak pokazao je sa koliko je napadačkih oružja domaćin napadao protivnika, koji je poenima Mindaugasa Kuzminskasa (17), Endrjua Gaudloka (13) i Džordana Tiodora (13) ostajao u igri, sprečavao Zvezdu da se "odlepi", ali je na kraju ostao bez odgovora.

Trojka Dairisa Bertansa uz faul, šest minuta pre kraja (za 82:73) nagovestila je uzbudljiviji kraj, ali su Janković i Ročesti održali ritam u napadu, a Branko Lazić je trojkom u 37. minutu odveo Zvezdu na "plus 16" (93:77) i rešio meč.

Nagrađeni aplauzima sa tribina, košarkaši srpskog prvaka nasmejani su otišli u svlačionicu i u dobrom raspoloženju će se spremati za ponedeljak i meč protiv Zadra, a potom i za nastup u "Čairu", u borbi za odbranu "Žućkove levice".

Sledeći meč u Evroligi crveno-beli odigraće na gostovanju Bambergu, 23. februara.

ZVEZDA: Dangubić 10 (3 ukradene), Davidovac 5, Lazić 5, Dobrić 6, Feldin 10 (2/3 za tri), Janković 15, Ročesti 14 (9 as), Omić 11, Lesor 15 (10 sk), Enis, Jovanović, Bjelica 9. Timski: 29/48 za dva, 9/18 za tri, 31 skok (17-14), 22 asistencije, 7 ukradenih, 7 izgubljenih lopti.

ARMANI: Gaudlok 15, Micov 11, Paskolo, Kalnijetis, Tarzuvski 3 (6 sk), Kuzminskas 17, Ćinćarini 2, Mbaje 3, Tiodor 13 (8 as), Bertans 10, Džerels 7, Gudaitis 8. Timski 23/37 za dva, 9/17 za tri, 21 skok (13-8), 19 asistencija, 3 ukradene lopte, 11 izgubljenih.

Svi rezultati 22. kola Evrolige!

Iz minuta u minut:

- kraj utakmice, pobeda Zvezde! -

40' 100:89 Mbaje krade loptu dok su igrači Zvezde već odustali od igre. Pionir zviždi, a Pjaniđani se izvinjava Alimpijeviću.

40' 100:87 Feldin pogađa trojku, za stotku!

39' 97:87 Omić zakucava i zadržava se na obruču, a Tarzuvski odgovara istom merom.

39' 95:84 Lazić, pa Ročesti izlaze uz aplauze publike i saigrača. "Tejlor Ročesti" skandirao je Pionir.

38' 95:82 Džerels i Tiodor poentiraju za Armani, ali Omić na drugoj strani pogađa jako važan koš za Zvezdu. I Armani je ispunio bonus.

37' 93:77 Embaje takođe koristi jedan penal za Armani, a Lazić na drugoj strani pogađa jako važnu trojku. Bertans je ostavio potpuno usamljenog kapitena Zvezde, a on je to kaznio. Tajm-aut.

37' 90:76 Težak šut i pogodak večeras odličnog Jankovića. Prelomni trenuci utakmice?

36' 88:75 Ročesti ponovo pogađa za "plus 13", a Omić lošim faulom, na polovini terena, daje Bertansu dva slobodna bacanja.

35' 86:75 Janković snažno kreće na prodor i pogađa, iako je u hodu promenio odluku da zakuca. Odmah potom, Tiodor i Lazić održavaju ritam "koš za koš".

34' 82:73 Kao i svaki put dosad, Armani je ipak imao spreman odgovor. Bertans je pogodio trojku i to uz faul Feldina.

33' 82:69 Lesor snažno zakucava, poleteo je u reketu Zvezde i podigao razliku na "plus 13"!

32' 80:69 Feldin preko ruke, za tri! Zvezda je ponovo na najvećem vođstvu od 11 poena, koje Janković nije povisio u kontri.

31' 77:67 Tri prekršaja košarkaša Zvezde za 65 sekundi, ali i odbranjen koš. Ročesti potom pod faulom iznuđuje penale.

30' 75:67 Nesportski faul Ročestija i poeni Kuzminskasa. Bez ritma na početku ovog kvartala.

30' 75:65 Četiri poena Stefana Jankovića za nekoliko sekundi. Ponovo je dvocifren njen plus.

- kraj treće četvrtine -

30' 71:65 Strpljiv napad Zvezde i još jedan dobar potez Lesora. Praktično uz zvuk sirene.

30' 69:65 Trojka Kuzminskasa, za potpuni priključak gostiju u finišu deonice.

29' 69:59 Trojka Stefana Jankovića, za novih "plus 10" crveno-belih.

28' 66:58 Još jedan ofanzivni skok i još jedan pogodak Matijasa Lesora (66:56), na šta Gaudlok odgovara u svom stilu.

27' 64:56 Bjelica nakratko povećava razliku na "plus 11", ali Kuzminskas je trojkom vraća na osam poena. Micov je potom promašio oba slobodn abacanja.

26' 60:53 Ukršteni korak Dangubića posle kontre, kojim crveno-beli održavaju prednost. Ekipe odlaze na tajm-aut.

25' 58:51 Dobrić je iznudio četvrti faul Tarzuvskog, pa će Gudaitis opet u igru. U sledećem napadu Litvanac pravi treći faul na Omiću.

24' Zvezda koristi bonus za četiri minuta, a sudije upozoravaju Alimpijevića da će dobiti tehničku zbog prigovora.

23' 57:49 Laki poeni Alena Omića.

22' 55:49 Pet poena iz teških pozicija Davidovca.

22' 53:49 Loš napad Zvezde trojkom iz mesta, sa vrha kapice, rešava Dejan Davidovac. Sjajan potez univerzalca crveno-belih koji odmah potom beleži i dve brze lične greške. Micov iz ugla, za dva poena.

21' 50:47 Tiodor "lomi" odbranu Zvezde i nakon viška lako do koša ide Kuzminskas.

- poluvreme, 50:45 -

20' Dobrić dobija loptu u ćošku, ali ne pogađa trojku uz zvuk sirene.

19' 50:43 Omić u kratkom periodu koristi po jedno slobodno bacanje, a Micov na drugoj strani pogađa iz igre, pa sa "crte".

19' 49:39 Razmena trojki, Gaudlok, pa Ročesti, pa Kuzminskas. Pa prodor Ročestija i pogodak pod pritiskom.

18' 44:37 Gaudlok pogađa uz faul, pa sa distance, a Micov faulom na Omiću šalje Zvezdinog centra na liniju, jer su gosti iskoristili bonus. Lesor je u međuvremenu napravio treću ličnu grešku.

17' 43:31 Lesor krade loptu, trči i zakucava! Veliki doprinos Francuza. Njegov ulazak je učvrstio odbranu i dao energiju u napadu.

17' 41:31 Lesor hvata ofanzivni skok i asistira Dobriću, za novi dvocifreni "plus". Zvezda je stekla pristojnu prednost uz samo jedan napravljeni faul za skoro šest i po minuta.

17' 39:31 Dairis Bertans dobija šansu da neometan šutne trojku i to kažnjava. Alimpijević odmah zove tajm-aut.

16' 39:28 Dobrić puca od samopouzdanja. Podigrao se na svoj prvi šut i pogodio trojku uz faul. Snažan nalet crveno-belih i serija 12:0!

15' 35:28 Dangubiiić! Snažno akucavanje Zvezdinog beka, za najveće vođstvo domaćih od početka!

14' 33:28 Lesor pruža instant doprinos posle ulaska i poenima posle ofanzivnog skoka inicira tajm-aut gostiju.

13' 27:28 Armani praktično sve poene u ovim trenucima postiže iz prodora, iz reketa. Alimpijević traži rešenje da "zatvori" taj deo, dok Italijani uzastopno poentiraju.

13' 27:26 Još jedan pogodak Jankovića, sada posle prodora, ali na drugoj strani još lakih poena gostiju iz reketa.

12' 25:24 Nekadašnji igrač Partizana Kurtis Džerels lako poentira kraj visokih igrača Zvezde, što je naljutilo Alimpijevića, pa će vratiti Lesora u igru umesto Omića. Posle tajm-auta.

11' 25:20 Ofanzivni skok Stefana Jankovića i poeni za "plus 5". Kratak prekid zbog lakše povrede Tiodora. Na parketu je prvi put Dairis Bertans.

11' Za početak druge četvrtine, prekršaj Gudaitisa na Omiću, pa sada oba centra gostiju imaju po dve lične greške.

- kraj prve četvrtine -

10' 23:20 Bjelica "izmišlja" poene u reketu Armanija i donosi Zvezdi prednost na isteku desetog minuta.

10' 19:19 "Razmena vatre" Feldina i Kuzminskasa...

9' 17:17 Ročesti "iz druge" kombinuje sa Omićem, za zakucavanje Zvezdinog centra. Tiodor potom brzo izjednačuje, košem sa distance.

8' 15:15 Tiodor koristi dva bloka, utrčava u "brisan prostor" pod košem Zvezde i lako izjednačuje.

7' 15:11 Lesor iznuđuje faul i vraća vođstvo crveno-belima (13:11). Francuz u sledećem napadu pravi faul u napadu, ali Zvezda igra dobru odbranu, što Ročesti nagrađuje košem za "plus 4"..

6' 11:11 Dangubić izbija loptu iz obruča, ali je Kuzminskas prihvata i izjednačuje. Ekipe odlaze na prvi tajm-aut.

5' 11:9 Ročesti za preokret. Zvezda prvi put vodi, uz glasne zvižduke gostima sa tribina.

4' 9:9 Dangubić se prošetao do obruča i položio loptu kroz obruč. Bjelica potom pogađa trojku, iz ćoška kod klupe.

3' 2:6 Vladimir Micov dobro počinje utakmicu, trojkom za "plus 4" gostiju.

2' 2:3 Akrobatska trojka Tiodora, o tablu, za početak utakmice. Na drugoj strani, lepa kombinacija Ročestija i Lesora.

Minut ćutanja pre utakmice, zbog smrti Nebojše Glogovca, velikog srpskog glumca.

Startne petorke:

ZVEZDA: Ročesti, Lazić, Dangubić, Bjelica, Lesor.
ARMANI: Tiodor, Gaudlok, Kuzminskas, Micov, Tarzuvski.

Sektor na kojem su na evroligaškim utakmicama bile "Delije" večeras je prazan. Oni bojkotuju utakmice Zvezde zbog dolaska Alena Omića u klub.

Izvor: MONDO

- Delije su počele bojkot zbog dolaska Alena Omića, ali je "Pionir" i bez njih bio bučan tokom intoniranja himne Evrolige. Meč uskoro počinje...

Sudije: Danijel Erezuelo (Španija), Spiros Kontas (Grčka), Are Haliko (Estonija)

Crvena zvezda mts (8-13) - Armani (7-14)!

Hala "Aleksandar Nikolić" ovog petka ugostiće evroligaški meč srpskog i italijanskog predstavnika, koje na tabeli deli jedna pozicija i jedna pobeda više u korist Beograđana.

Za razliku od prethodnih kola, ekipa Dušana Alimpijevića ulazi u večerašnju utakmicu kao lider ABA lige i istrčaće na parket na kojem je prošli put savladala Olimpijakos. Prvi put u istoriji.

U međuvremenu, crveno-beli su ubedljivo poraženi na gostovanju Baskoniji, dok je Armani doputovao u Srbiju u dobrom ritmu, sa tri pobede u poslednja četiri kola.

Meč počinje u 19 časova i među domaćima sigurno neće biti Pero Antić, koji je počeo da trenira, ali neće nastupati bar do četvrtka i četvrtfinala Kupa Koraća u Nišu.

Nakon aktuelnog kola, evroligaši odlaze na pauzu zbog kup takmičenja, pa sledeće sedmice neće biti utakmica Evrolige.

Pratite tekstualni prenos utakmice Zvezda - Armani uz MONDO.

- Pre početka utakmice, na novinarskim stolovima našli su se spiskovi igrača sa lapsusom, jer je u sastav Armanija "ubačen" i Jorgos Printezis, krilni centar Olimpijakosa.