Borac bez pobjede u 2018. godini!

Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno i u trećem uzastopnom meču u okviru prvog kola Lige za opstanak Bosne i Hercegovine.

Borac - Čelik 0:0 1. kolo, Liga za opstanak Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjalučki crveno-plavi i dalje su bez pobjede u 2018. godini, ali su na Gradskog stadionu uspjeli da osvoje jedan bod protiv Čelika (0:0) u ukupno gledano 23. kolu Premijer lige BiH!

Nakon remija u Tuzli protiv Slobode (0:0) i jednog boda protiv šampiona Zrinjskog (1:1), izabranici Igora Jankovića su u nedjelju odigrali neriješeno i protiv Čelika (0:0).

Propustili su Jankovićevi puleni priliku da eventualnom pobjedom praktično ovjere opstanak s obzirom da bi pobjegli Zeničanima na 16 bodova razlike, ali sudeći po prikazanoj igri i šansama, domaći igrači mogu biti zadovoljni „egalom“ protiv direktnog konkurenta za nastup u eliti i naredne sezone.

Posebno, jer su gosti iz Zenice imali zrelije šanse za pobjedu preko Okolija. Prilika je bilo i ispred zeničkog golmana Ratka Dujkovića i ne bi bilo nezasluženo da su sva tri boda ostala u Banjaluci, ali opet, najrealniji ishod današnje utakmice se i dogodio na kraju.

/Filipović 54 - Đurić 9/

TABELA: Željezničar 53, Zrinjski 51, Široki Brijeg (-1) 42, Sarajevo (-1) 40, Krupa 35, Radnik 33.

-kraj-

90. minut - Izmjena u Čeliku, umjesto Šišića u igri je Ćemalović.

87. minut - Okoli se opet našao u prilici i opet je Savatović bio na visini zadatka.

80. minut - Nikolić je sjajno gađao suprotan ugao Savatovićevog gola, ali je lopta otišla metar iznad prečke.

79. minut - Kontra Čelika, Šišiću je lopta prešla preko noge i pogodio je samo spoljni dio mreže Borčevog gola.

78. minut - Lučićev centaršut izblokiran u korner, golman Dujković je sigurno reagovao na centaršut iz ugla i uhvatio loptu.

76. minut - Žuti karton za Kunića.

71. minut - Peh za rezervistu Dujakovića, koji je ušao u igru umjesto Žeravice, a sad se povrijedio i moraće da napusti igru. Umjesto njega u timu Borca je sada Čudić.

69. minut - Savatović je junak Borca u prethodnih nekoliko minuta. Ovog puta odbranio je šut Stevi Nikoliću iz slobodnog udarca sa 30 metara.

64. minut - Šantić je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara dobro šutirao, ali je golman Borca Savatović odbio loptu u korner. U nastavku akcije, Anđušić je po zemlji uputio udarac, ali opet je Savatović odbranio.

63. minut - Žuti karton za Majkića.

GOOL ali na "Grbavici" - Željo je poveo protiv Krupe u 63. minutu golom Voje Ubiparipa.

60. minut - Izmjena u Borcu, Dujaković umjesto Žeravice.

57. minut - Šišić je oboren u kaznenom prostoru, ali nije bilo penala, od svega samo korner. Na kraju je Okoli imao dobru šansu, međutim, šutirao je pored gola.

55. minut - Ubacivanje Borca sa desne strane izblokirano u korner. Ni poslije udarca iz ugla nije bilo opasnosti po gol Čelika.

53. minut - U nastavku nema prilika ni ispred Savatovića, niti Dujkovića.

46. minut - Nastavljen je meč u Banjaluci.

- Ni na utakmici Lige za opstanak između GOŠK-a i Slobode nije bilo golova u prvom poluvremenu, baš kao ni na susretu Lige za šampiona na "Grbavici", gdje je Željezničar dočekao Krupu.

- poluvrijeme -

45. minut - Sudija Irfan Peljto odsvirao je kraj prvog dijela.

38. minut - Golman domaćina Savatović pogriješio je pri ispucavanju, gosti su brzo reagovali i pokušali da ga lobuju, ali neprecizno.

31. minut - DObar kontranapad Borca, Žeravica je šutirao sa 25 metara visoko iznad prečke.

30. minut - Dobar dribling Veselinovića u šesnaestercu sa lijeve strane, međutim, njegov centaršut izblokirali su defanzivci Čelika.

27. minut - Polušansa za Borac. Bunić je probio po desnoj strani i centrirao, Lučić je išao na loptu, al je dirao rukom.

24. minut - Dobra prilika za goste. Dosuđen je slobodan udarac za Zeničane nakon igranja rukom jednog odbrambenog igrača Borca, ali Stevo Nikolić šutira preko prečke.

21. minut - Šansa za Čelik, ali izblokiran je šut gostujućeg fudbalera.

- i Zeničani imaju podršku na Gradskom stadionu.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

10. minut - Okoli je šutirao nakon kornera, lopta je završila na sjevernoj tribini Gradskog stadiona.

5. minut - Početno ispitivanje snaga, bez prilika zasad.

1. minut - Počeo je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci.

NAJAVA

Banjalučani su domaćini Zeničanima u prvom kolu Lige za opstanak BiH i u slučaju osvajanja sva tri boda bi pobjegli timu sa „Bilinog polja“ na ogromnih 16 bodova razlike, čime bi gotovo sigurno „ovjerili“ opstanak.

Sa Gradskom stadionu su najavili da crveno-plave interesuje samo pobjeda u ovom meču, dok su u taboru gostiju svjesni da gube tlo pod nogama u slučaju neuspjeha.

U Banjaluci nema bodova za Čelik

BORAC: Savatović, Bunić, Lučić, Ojdanić, Karić, Kunić, Radulović, Žeravica, Danilović, Janičić i Veselinović

ČELIK: Dujković, Šantić, Pandža, Livančić, Karamatić, Okoli, Kadrić, Aanđušić, Mehić, Šišić i Nikolić