Na "Grbavici" 2:2 - za Zrinjski! (VIDEO)

Mostarci do 89. minuta gubili, a onda golom Harisa Handžića uspjeli da izbjegnu prvi poraz nakon 14 utakmica, te sačuvaju dva boda prednosti u odnosu na jedinog konkurenta u borbi za titulu. U posljednja tri kola ulaze sa "plus tri".

Željezničar Zrinjski 2:2 Liga za prvaka BiH 7. kolo 2018 Izvor: MONDO

Željezničar i Zrinjski kao da su se pretplatili na šokantne utakmice koje se rješavaju u posljednjim trenucima.

Prije nešto više od mjesec dana na stadionu "Pod Bijelim Brijegom" Željezničar je ispustio tri gola prednosti u samom finišu (3:3), da bi i danas na "Grbavici" pred sami kraj, uprkos vođstvu od 2:1, ostalo bez trijumfa.

ŽELJEZNIČAR - ZRINJSKI 2:2 (0:0)

Mostarci su zabilježili 14. uzastopni prvenstveni meč bez poraza, te su na pragu osvajanja treće uzastopne titule u Premijer ligi BiH, što do sada niti jednom klubu nije pošlo za rukom.

Nakon poprilično nesadržajnog prvog poluvremena, u kojem je aplauze izmamio jedino Dženan Zajmović u 21. minutu, kada je sa ruba šesnaesterca "makazicama" pogodio stativu, u nastavku se "otvorilo".

Gledaoci su vidjeli četiri pogotka, po dva na obje strane.

Domaćin je dva puta vodio, ali nije uspio da sačuva prednost, pa u posljednja tri kola sezone ulazi sa tri boda zaostatka za Mostarcima.

Već na početku drugog poluvremena prednost Želji donio je Jadranko Bogičević, kada je nakon kornera sjajno pogodio glavom.

Nepunih 20 minuta kasnije, na semaforu je 1:1. Strateg "plemića" pružio je šansu mladom Nerminu Hajdareviću od prvog minuta, a talentovani napadač odužio mu se pogotkom.

Asim Zec mogao je izrasti u junaka susreta. Fudbaler koji je do nedavno zbog nediscipline bio suspendovan od strane čelnika kluba, pa se izvinio i dobio priliku da nastupi u ovom meču, pogodio je samo pet minuta nakon što je ušao s klupe i činilo se da je tada, u 79. minutu, Željezničar blizu pobjede.

Ipak, to blizu ispostavilo se kao veoma daleko.

U 90. minutu na scenu je stupio još jedan "rezervista", ali u redovima gostiju. Haris Handžić postigao je gol za 2:2, koji bi mogao biti odlučujući u borbi za šampionsku titulu.

Zrinjski pred tri odlučujuće runde ulazi sa 63 boda, tri više od Željezničara.

Mostarce očekuju domaći dueli sa Širokim Brijegom i Krupom, te gostovanje Sarajevu između ova dva duela, dok će Željezničar u goste Radniku i Širokom Brijegu, a na zatvaranju sezone gradski derbi sa Sarajevom na "Grbavici".

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović (86. Šabanadžović), Vranješ (90+1. Kajkut), Hajdarević (74. Zec), Osmanković, Ubiparip. Trener: Admir Adžem.

ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Stanić (70. Stojkić), Pezer, Hajdarević (76. Todorović), Perišić, Jakovljević (83. Handžić), Bencun, Filipović, Kadušić, Bilbija. Trener: Blaž Sišković.

Izvor: MONDO

TOK UTAKMICE:

- KRAJ -

90+2 - Posljednja izmjena na utakmici. Saša Kajkut mijenja Stojana Vranješa.

89 - GOOOL!!! Haris Handžić u posljednjem minutu pogađa za 2:2!

I Slišković je pogodio sa izmejnom. Par minuta nakon što je ušao u igru, sjajni golgeter osigurao je Mostarcima novo izjednačenje. Stojkić je asistirao dugim pasom, lopta se odbila do Handžića, koji znalački pogađa za 2:2.

...
Izvor: Dailymotion/videosp

87 - Anel Šabanadžović zamijenio je Zajmovića u redovima domaćih.

85 - Jovan Blagojević dobio je žuti karton zbog prigovora.

83 - Blaž Slišković baca sve karte u napad. Umjesto defanzivca Jakovljevića na terenu je napadač Haris Handžić.

79 - GOOOL!!! Željezničar ponovo vodi, strijelac je Zec!

Samo pet minuta nakon što je ušao u igru, "džoker" Admira Adžema donosi novo slavlje domaćim igračima i navijačima na "Grbavici". Graovac je sjajno prošao po desnoj strani, poslao loptu u peterac rivala, gdje se najbolje snašao Zec i pogodio za 2:1.

...
Izvor: Dailymotion/Golovi

75 - Teren napušta i drugi Hajdarević, strijelac gola za goste. Zamijenio ga je Ognjen Todorović.

74 - Asim Zec ušao je u igru umjesto Harisa Hajdarevića (Željezničar).

71 - Prva izmjena u gostujućem sastavu. Stanića je zamijenio oporavljeni kapiten "plemića" Pero Stojkić.

70 - Odlična šansa za Filipovića. Bencun mu je proslijedio loptu, a Filipović šutira pored gola.

67 - GOOOL!!! Nermin Hajdarević pogađa za 1:1!

Mladi fudbaler u svom četvrtom nastupu postigao je prvi pogodak u dresu "plemića". Odlično se snašao talentovani napadač, iskoristio uspavanost dobre odbrane i nakon jednog "odbijanca" pospremio loptu iza leđa Kjosevskog.

...
Izvor: Dailymotion

66 - "Požutio" je sada i Zakarić u redovima Željezničara.

64 - Žuti karton i za Srđana Stanića (Zrinjski), prvi za goste.

62 - Zaprijetio je sada Bilbija. Lijepo je primio loptu na prsa, šutirao, ali je bio neprecizan. Lopta je otišla pored lijeve stative domaćeg gola.

55 - I nakon vodećeg gola, Željezničar je konkretniji. S druge strane, fudbaleri Zrinjskog kao da su u šoku poslije primljenog gola.

49 - GOOOL!!! Jadranko Bogičević donosi prednost Željezničaru!

Iskusni defanzivac bio je najviši u skoku nakon kornera koji je izveo Goran Zakarić, sjajno šutirao glavom, a lopta je završila iza leđa nemoćnog golmana gostiju Kenana Pirića. Drugi gol 35-godišnjeg štopera ove sezone.

...

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

Nema golova nakon prvih 45 minuta duela na "Grbavici" između Željezničara i Zrinjskog. Viđeno je dosta trke, borbe, ali bez većeg broja prilika. Najbolju je imao domaćin u 21. minutu kada je Dženan Zajmović sa 16 metara "makazicama" pogodio stativu. Nakon početnog pritiska domaćina, oslobodili su se i gosti, koji su do pauze bili konkretniji, ali mreže se nisu tresle.

- kraj prvog poluvremena -

45 - Graovac je zaradio žuti karton zbog neopreznog starta nad Bilbijom. Finiš prvog dijela igre.

36 - Nova šansa za Hajdarevića pred golom Sarajlija nakon prodora Bencuna, ali je njegov šut izblokiran. Biće peti udarac iz ugla za goste.

35 - Bude se gosti. Semir Pezer je centirao, Slobodan Jakovljević pokušao je glavom, ali od svega samo korner za Zrinjski. Nakon ubacivanja iz ugla, šutirao je Nemanja Bilbija, ali nedovoljno precizno.

34 - Prvi kakav-takav pokušaj gostiju, ali nema promjene rezultata. I dalje je 0:0.

33 - Ponovo prijeti Željezničar. Daniel Graovac je centrirao, Zajmović je još jednom pokušao da ugrozi gostujući gol, ali nije bio precizan.

30 - Pola sata igre, domaćin nešto konkretniji, dok Mostarci za sada nisu napravili apsolutno ništa.

21 - Konačno prilika, i to kakva! Dženan Zajmović pokušao je makazicama sa ruba šesnaesterca, ali je pogodio stativu.

...

20 - Razočaravajućih 20-ak minuta igre u Sarajevu, još uvijek bez ijedne izgledne prilike.

12 - Haris Hadjarević (Željezničar) prvi je igrač sa žutim kartonom na utakmici.

10 - Prvo uzbuđenje, i to pred golom domaćina, ali čuvar mreže Vedran Kjosevski otklanja opasnost.

5 - Početno ispitivanje snaga u prvih pet minuta duela, bez prilika.