PLBIH: Pobjeda Borca, oproštaj Kunića?

Petar Kunić postigao oba gola u pobjedi Borca nad Slobodom.

PLBIH: Pobjeda Borca, oproštaj Kunića? Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Banjalučki Borac pobjedom nad Slobodom 2:0 završio je sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Crveno-plavi su poslije mnogo turbulencija sezonu završili na osmoj poziciji sa 38 osvojenih bodova.

U posljednjem meču sezone Borac je pred praktično praznim tribinama savladao Slobodu zahvaljujući sjajnom Petru Kuniću.

Napadač Borca doveo je Borac u vođstvo u 14. minutu, a zatim u 57. minutu postavio konačnih 2:0.

Ostaje da se vidi da li je ovo i njegova posljednja utakmica u dresu Borca, s obzirom da mu ugovor ističe ovog ljeta.

Sudeći po aplauzu banjalučke publike, kojih je bilo u subotu oko tristotinjak na Gradskom stadionu, ljubitelji fudbala u Banjaluci bi silno željeli da Kunić ostane u klubu.

Svih 90 minuta, Borac je bio kvalitetniji rival na terenu, stvorio je sijaset šansi, a do vođstva je stigao u 15. minutu nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca.

Oboren je Petar Kunić, a isti igrač je sa "bijele tačke" poslao golmana Slobode Adnana Hadžića u jednu, a loptu u drugu stranu - 1:0!

Potom je vezista Banjalučana Miloš Čudić u 31. minutu izišao sam ispred čuvara mreže Tuzlaka, ali je oklijevao pa je intervenisala odbrana gostiju sa "Tušnja".

Početkom nastavka Predrag Zekanović je bio izuzetno opasan po lijevoj strani, u nekoliko navrata je prolazio kroz tuzlansku odbranu bez nekog konkretnog učinka, do 57. minuta kada je šutirao poslije prodora, Handžić odbranio, a odbijenu loptu pod prečku pospremio Kunić - 2:0.

Bio je to njegov 12. gol ove sezone od ukupno 22 postignuta pogotka crveno-plavih, kojim je praktično "ovjerio" deseti trijumf Borca u sezoni!

Mogli su izabranici Darka Vojvodića da postignu još poneki pogodak i zabilježe još ubjedljiviji pobjedu da je Zekanović poslije novog solo prodora bio odlučniji ili da golman tuzlanskog tima nije "panterskim" skokom spriječio evrogol mladog Nevena Bunića.

Sve u svemu, bila je ovo više nego zaslužena pobjeda Borca.