KUP BiH: Šesti trofej za Borac m:tel!

Pehar Kupa Bosne i Hercegovine ostao je u Banjaluci! Borac m:tel je u finalu savladao Bosnu iz Visokog rezultatom 22:19 (9:9).

Rukomet (Kup BiH): RK Borac - RK Bosna Visoko 22:19 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjalučki Borac m:tel je pobjednik rukometnog Kupa BiH za sezonu 2017/18!

U finalu u dvorani "Borik", izabranici Bojana Unčanina su više nego zasluženo stigli do šestog pehara Kupa BiH savladavši visočku Bosnu rezultatom 22:19 (9:9).

BORAC - BOSNA (V) 22:19 (9:9).

Heroji crveno-plavih u velikom finalu ponovo su bili najiskusniji igrači - golman Bojan Ljubišić sa 15 odbrana i briljantnim osjećajem za "tajming" jer je skidao "zicere" kad se lomio rezultat, ali i Dejan Unčanin, koji je bio najefikasniji u taboru crveno-plavih - nepogrešiv sa sedmerca (pet) i sjajan u supervažnim napadima iz kojih je postigao tri pogotka. Ukupno osam u nedjeljnom finalu!

Na drugoj strani, prvo ime Visočana bio je Emir Omanović sa šest postignutih golova, dok je Mirza Kapić uknjižio jedan manje.

Banjalučani su bolje ušli u finalni dvoboj i konstattno su imali prednost, od dva-tri pogotka razlike. Međutim, brzo su se pribrali gosti iz Visokog i zahvaljujući ponajviše Emiru Omanoviću uspjeli da održavaju rezultatski "egal", da bi u 23. minutu Adnan harmandić donio Bosni prvo vođstvo u "Boriku" (8:7).

U jako tvrdom meču sa malo pogodaka i izuzutetno snažnim odbranama, lagani golovi su rijetko padali u prvih 30 minuta, pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 9:9.

U nastavku, izabranici Edhema Sirće djelovali su kao da znaju šta hoće i golovima Faruka Čole i Mahira Burića poveli sa dva pogotka prednosti u 40. minutu.

A onda su stali...

Bolje rečeno, tada je krenula da melje "Borčeva mašina", koja je u narednih osam minuta napravila seriju od 5:0 i praktično prelomila utakmicu (17:14) iako je ostalo još desetak minuta do kraja.

Probali su gosti iz Visokog da dodatno stisnu i pokušaju da se vrate, ali u tim trenucima je nepremostiva prepreka bio golman Ljubišić, a kad je Srđan Mijatović pogodio za "plus četiri" pobjeda je bila na dohvat ruke. "Pečat" na šesti trofej na kraju je udario 15. odbranom sjajni golman Ljubišić, a glazuru pehara osmim golom i iskusni Unčanin!

Banjalučani su u prvom polufinalnom meču u svojoj dvorani "Borik" savladali dosadašnjeg pobjednika Zrinjski iz Mostara - 21:15 (12:7), dok su Visočani bili bolji od Konjuha iz Živinica 30:26 (10:10).

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac m:tel: Stošljević, Unčanin 8, Đurđević 3, Hercegovac 2 , Daničić 2, Mijatović 2, Ljubišić, Bubić, Subotić, Nježić, N. Knežević, Ćelić 1, Šešić 1, Buljina 1, Ćeranić 1, Jovanović1.

Bosna Centrotrans: Grčo, Burić 2, Harmandić 4, Mimić 1. Sirćo, Balta, K. Čabaravdić Selimović, Divković, Čolo 2, Imamagić, Limo, A. Čabaravdić, Sirćo, Omanović 6, Kapić 5.

Pogledajte slavlje iz svlačionice rukometaša Borca m:tel

Borac m:tel "skinuo" krunu Zrinjskom!

TOK UTAKMICE

60' - Nova, fantastična odbrana Ljubišića, 15. na meču, a potom i osmi gol Unčanina "ovjerili" su pobjedu Borca i šesti trofej u Kupu BiH!

58' - Sjajna solo akcija Srđana Mijatovića za "plus četiri", da bi sa krila uzvratio Mirza Kapić - 21:18.

56' - Novi zicer skinuo je Bojan Ljubišić, a potom i upisao 14. odbranu u nastavku akcije, da bi prvencem Harisa Buljine, Borac po prvi put na meču stekao četiri gola razlike - 20:16!

54' - Dejan Unčanin je postigao važan gol, njegov sedmi, a drugi iz igre i opet je Borac stekao tri razlike, ali je u narednom napadu Adnan Harmandić iz penala smanjio na "minus dva", da bi Srđan Mijatović ponovo odveo Banjalučane na "plus tri" - 19:16.

48' - Miloš Nježić je ponovo vratio prednost Borcu nakon serije 3:0 Banjalučana za erupciju oduševljenja oko 1.500 ljubitelja rukometa u Boriku. Daničić je potom pogodio za "plus dva" Borca (16:14), da bi prvim golom iz igre Dejan Unčanin odveo crveno-plave na tri razlike (17:14).

45' - Bojan Ljubišić se razbranio, skinuo je dva zicera i omogućio Borcu da ponovo stigne do izjednačenja što je učinio Nebojša Jovanović solo akcijom sa krila - 14:14.

42' - Zbog prigovora je isključen Goran Daničić jer je tražio prekršaj, a sudije se nisu oglasile, pa je Bosna dobila šansu da se odlijepi na tri razlike, ali je sjajno reagovao Bojan Ljubišić i upisao 10. odbranu! Dejan Unčanin je ponovo pogodio sa sedam metara i smanjio - 13:14.

40 - Adnan Harmandić je takođe bio siguran iz sedmerca (11:11), da bi poslije odbrane Mirnesa Grče i brze kontre, Bosna povela golom Mirze Kapića (11:12). Ipak, novi penal za Borac realizovao je Dejan Unčanin za novi egal - 12:12. Prvi pogodak Faruka Čole s devet metara i nova prednost za goste, koju je udvostručio Mahir Burić sa linije od šest metara za "plus dva" prvi put na meču (12:14).

35' Borac je drugi dio otvorio novim vođstvom, ali odbrana Banjalučana nema rješenja za Emira Omanovića, koji je svojim petim golom na meču ponovo izjednačio - 10:10. Srđan Mijatović je potom izborio sedmerac zbog odbrane iz prostora, a siguran je bio Dejan Unčanin. BIo je to njegov treći pogodak, sva tri sa sedam metara - 11:10.

- Najefikasniji akter prvog poluvremena bio je Emir Omanović sa četiri gola iz visočkog tima, na drugoj strani po dva pogotka postigli su Dejan Unčanin i Vladan Đurđević.

30' Goran Daničić je pogodio prečku, uslijedila je kontra za novo vođstvo gostiju iz Visokog, a onda je ponovo Ljubišić odbranio (9), da bi Borac do odlaska na odmor dobio sedmerac iz kojeg je pogodio Unčanin (9:9). Igrača manje do kraja imali su rukometaši Bosne, a u posljednjem napadu crveno-plavi nisu uspjeli da pogode. Srđan Mijatović je pogodio prečku.

27' Duško Hercegovac je pogodio za izjednačenje 8:8, Ljubišić upisao sedmu, a potom i osmu uspješnu intervenciju.

23' - Četvrtim sedmercem Adnan Harmandić je prvi put doveo Bosnu do prednosti (7:8).

20' - Omanović i Mirza Kapić iz kontranapada su omogućili Bosni da smanji na "minus jedan", a iz nove kontre i da stignu do izjednačenja - 6:6. Ljubnišić je potom uhvatio živu loptu i upisao šestu odbranu, u sljedećem napadu Borca Marko Ćeranić je pogodio s krila za vođstvo, da bi potom Kapić iz sedmerca donio novi egal - 7:7.

14' - Bojan Ljubišić je sjajno reagovao najprije odbranivši šut Adnana Harmandića, a potom je sa gola asistirao Vladanu Đurđeviću, koji je istrčao kontru za 4:2. Junak polufinala, koji je imao 17 odbrana protiv Zrinjskog, potom je odbranio i penal Omanoviću! Goran Daničić je pogodio za plus tri Borca (5:2), koje je održao Dejan Šešić "bombom" s 10 metara - 6:3.

8' - Emir Omanović je postigao prvi gol za Bosnu takođe iz sedmerca, uzvratio je Vladan Đurđević, da bi potom sijevnula desnica Adnana Harmandića s deveterca za 3:2.

4' - Đorđe Ćelić je pogodio za vođstvo domaćina, potom su gosti iz Visokog pogodili prečku, da bi u nastavku akcije Haris Buljina je promašio sedmerac za Borac. Bojan Ljubišić je potom odbranio udarac Bosne, a u sljedećem napadu je Dejan Unčanin iz penala povisio na 2:0.

- Himna BiH je intonirana u dvorani "Borik" u Banjaluci i dočekana aplauzima bez ijednog zvižduka.