Džumhuru titula i renking karijere!

Najbolji bh. teniser trijumfom u Antaliji osvojio 250 bodova kojima će ostvariti najbolji plasman u karijeri.

Damir Džumhur u finalu turnira u Antaliji savladao je Francuza Adrijana Manarina rezultatom 6:1, 1:6, 6:1 i stigao do treće ATP titule u karijeri, a prve na travi.

Dva brejka, u četvrtom i šestom gemu, bila su mu dovoljna za osvajanje prvog seta, ali je Francuz uzvratio u drugom.

Manarino je napravio brejk Džumhuru na njegov prvi servis gem u drugom setu, a kasnije još jedan za 5:1, da bi nakon tri servis lopte konačno izjednačio na 1:1.

Poslije dva brejka za 3:1 i 5:1 Džumhur je u posljednjem gemu odlučujućeg seta stigao do 40:0 i tri meč lopte. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste i stigao do 6:1 i trijumfa.

Trijumfom u Antaliji Džumhur je osvojio 250 poena pa će u ponedjeljak na najnovijoj listi zauzeti 23. mjesto, sa 1.665 bodova, što je njegov najbolji plasman u karijeri.

Bh. teniseru dosad je najbolji plasman bilo 28. mjesto, koje je zauzeo 11. juna ove godine, da bi sedam dana kasnije pao za jedno mjesto.