Sampdorijin putokaz Zvezdi!

Treći meč zaredom u Seriji A Napoli je prvi primio gol, ali ovaj put nije uspio da se izvuče. Prvi neuspjeh Karla Ančelotija.

Lacio - Napoli, od 1:0 do 1:2.
Napoli - Milan, od 0:2 do 3:2.

Treći put, nije moglo.

SAMPDORIJA - NAPOLI 3:0 (2:0)

Tim Karla Ančelotija i u trećoj uzastopnoj utakmici ove sezone prvi je primio gol, ali večeras nije uspio da se vrati, pa je doživio prvi poraz.

I to ubjedljiv.

Punih osam godina, odnosno 14 uzastopnih utakmica, Sampdorija nije znala za slavlje protiv Napolija, ali večeras je na "Marasiju" sve nadoknadila i prekinula crni niz.

Ančeloti je pretprio prvi neuspjeh na klupi Napolitanaca, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Gregoar Defrel, koji je uoči početka sezone posuđen od Rome, gdje je na 15 utakmica prošle sezone postigao samo jedan gol, a večeras za nešto više od 20 minuta čak dva!

Stečeno vođstvo srčani Đenovljani uspjeli su sačuvati u nastavku, postići još jedan sjajan gol petom preko Fabija Kvaljarele, koji iz poštovanja prema svom bivšem klubu nije želio da slavi, te tako zabilježiti prvi ovosezonski trijumf.

Reprezentativna pauza dobro će doći Napolitancima nakon večerašnjeg poraza, koji svakako može biti putokaz Crvenoj zvezdi kako treba igrati protiv ekipe sa "San Paola"...

/NA STARTU ZVEZDA - NAPOLI/

Lacio je teškom mukom slavio protiv Frozinonea.

U uvodnim minutima stigao je do gola preko Sergeja Milinkovića-Savića, ali je poslije upotrebe VAR-a i pregledanog snimka srpskom reprezentativcu pogodak poništen zbog ofsajda.

Mučili su se "nebesko-plavi" sve do 49. minuta, kada su domaći konačno, nakon gola Luisa Alberta, mogli da odahnu.

Meč sa najviše pogodaka u ovom kolu odigrali su Sasuolo i Đenova. Domaćin je slavio 5:3, iako su gosti prvi stigli do gola.

Simpatična ekipa sa "Mapei" stadiona nakon nepotpuna tri kola najbliža je šampionu Juventusu.