Košmar Hrvata u Španiji: Najteži poraz u istoriji!

Domaćini u Elčeu izdržali nalet vicešampiona svijeta, pa uzvratili "rafalom"! "Vatreni" će dobro zapamtiti Asensija, jer je dao gol, pa uzrokovao još tri!

Najveći uspjeh, pa najveći poraz u istoriji Hrvatske!

"Vatreni" su u prvom zvaničnom meču od Mundijala doživjeli pravi brodolom, jer su u Španiji doživjeli najubjedljiviji poraz od osamostaljenja svoje države.

Na čelu sa fenomenalnim Markom Asensijom, Španci su posmatrali kako Ivan Rakitić, Ivan Perišić i Ivan Santini promašuju, pa su krenuli u kontraofanzivu i do nogu potukli protivnika.

ŠPANIJA - HRVATSKA 6:0 (3:0)!

Čvrsti gosti bili su definitivno slomljeni u desetak minuta prvog poluvremena, koje je najavilo košmarnu noć igrača Zlatka Dalića dugo pamtiti!

Dani Karvahal sjajno je centrirao u 23. minutu, a Saul je skočio visoko i glavom postavio 1:0. To je bio uvod...

Fenomenalni Marko Asensio preuzeo je od tada glavnu ulogu i pokazao kako šutira iz daljine. Najprije je u 33. minutu gađao snažno i vijugavu loptu poslao u mrežu sa oko 23-24 metra, za oduševljenje navijača i 2:0.

Nekoliko minuta kasnije, Realov biser ponovo je preuzeo loptu, predriblao Josipa Pivarića na desnoj strani i hicem sa distance pogodio prečku. Lopta se odbila o okvir gola, pogodila golmana Lovra Kalinića i ušla u mrežu, za velikih i ekspresnih 3:0.

Šokirani Hrvati jedva su čekali da dođe pauza, pred koju su imali sreće da Rodrigov udarac glavom za malo prođe pored desne stative. Na njihovu žalost, ono što napadač Valensije nije uspio tada, jeste u četvrtom minutu nastavka, kada je istrčao pred Kalinića i proturio mu loptu kroz noge, za 4:0.

Košmar "vatrenih" postao je još teži kada je Asensio u 57. minutu centrirao Serhiju Ramosu, da kapiten "furije" postavi ogromnih 5:0!

I ni tu nije bio kraj mukama Hrvata!

Asensio je u 70. minutu asistirao i Isku, a on je zakucao loptu u ćošak mreže, da Hrvatska prvi put u istoriji primi šest golova na jednoj utakmici!

Hrvatski defanzivac Šime Vrsaljko, jedan od važnijih igrača sastava koji je igrao finale u Rusiji, morao je da napusti igru već u prvom dijelu zbog povrede.

Podsjetimo da su "vatreni" poslije Mundijala ostali bez Marija Mandžukića, Vedrana Čorluke i Danijela Subašića, dok su se od španske reprezentacije oprostili Andres Inijesta i Đerar Pike. Centarfor Dijego Kosta se u septembru povukao "iz privatnih razloga", a na klupu je sjeo novi selektor, Luis Enrike.

Dvije snažne evropske selekcije u ovim sastavima su istrčale na meč Lige nacija u Elčeu:

ŠPANIJA: De Hea - Karvahal, Naćo, Ramos, Hoze Gaja - Buskets, Saul, Sebaljos - Asensio, Isko, Rodrigo.
HRVATSKA: Kalinić - Vrsaljko, Mitrović, Vida, Pivarić - Brozović, Rakitić - Kovačić, Modrić, Perišić - Santini.