Poraz Krupe u Tuzli, "nula" u derbiju Semberije

Od tri meča 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine jedino su viđeni golovi na "Tušnju", gdje je Tuzla siti savladala ekipu Branislava Krunića - 2:1. Na semberskom derbiju nije bilo pogodaka, kao ni u Gabeli.

Treću prvenstvenu pobjedu ostvarila je ekipa Tuzle siti!

Izabranici Slobodana Starčevića, koji je prvi put vodio Tuzlake protiv svog bivšeg tima iz Krupe na Vrbasu, slavili su rezultatom 2:1 (1:0) i nanijeli mu četvrti poraz ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Domaćin je poveo zahvaljujući pogotku Voje Ubiparipa u 25. minutu. Nakon dobre akcije i asistencije Ajdina Nukića, napadač Tuzlaka je pogodio mrežu Jovana Kutića za 1:0.

Mogli su Tuzlaci u finišu i do drugog gola, međutim, nakon što je Miloš Stojčev sjajno proigrao Nermina Crnkića, golman Krupe je izišao kao pobjednik iz ovog duela.

U nastavku već u 55. minutu, Starčevićevi fudbaleri su udvostručili vođstvo poslije odlične akcije Ubiparipa i Budimira Šarčevića, koji je ovog puta matirao golmana gostiju iz kanjona Tijesno - 2:0.

Ipak, Krupa se nije predala pa je u 66. minutu susreta na "Tušnju" stoprocentnu priliku i prazan gol promašio Bojan Golubović, nakon velike greške golmana Nevresa Fejzića, da bi se isti igrač tri minuta kasnije iskupio za promašaj i smanjio rezultat - 2:1.

Ipak, do kraja nije bilo promjene rezultata iako se u 87. minutu Nermin Crnkić ponovo našao u prilici da ovjeri pobjedu Tuzle siti, ali ni ovog puta nije bio precizan.

TUZLA SITI: Fejzić, Efendić, Kostić, Crnkić, Stojčev, Šarčević, Kojić, Šećerović, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

KRUPA: Kutić, Karišik, Redžić, Lukić, Nikodijević, Dekić, Nikolić, Marić, Handžić, Milanović, Maksimović.

Izvor: MONDO/Samir Cacan

"Prazne puške" u semberskom derbiju između Zvijezde 09 i Radnika iz Bijeljine (0:0).

Tim iz etno-sela Stanišići, koji je domaćin u Ugljeviku imao je zrelije šanse u semberskom derbiju, ali nije uspio da pogodi mrežu Mladena Lučića.

U prvom dijelu, Lučić je odbranio udarac Damjana Krajišnika u 26. minutu, da bi u nastavku susreta Miladin Filipović sa pet metara savladao čuvara mreže Radnika, ali se ispriječila stativa.

U samom finišu Ermin Huseinbašić je loše šutirao iz vrlo povoljne situacije pred golom ekipe iz Bijeljine i utakmica je okončana rezultatom 0:0.

ZVIJEZDA 09: Erić, Krajišnik, Husić, Huseinbašić, Zlatković, Filipović, Vojinović, Predragović, Memović, Babić, Zekanović.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Đelmić, Vaić, Popara, Šantić, Peco, Hadžić, Glišić, Isić.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Na susretu u Gabeli između GOŠK-a i zeničkog Čelika se uglavnom vodilo računa o vlastitoj mreži, bez prevelike želje da se ugrozi gol protivnika do samog finiša, kada je domaćin preko Josipa Eriza propustio dvije solidne šanse za trijumf.

GOŠK: Kozić, Hasanhodžić, Ereiz, Anković, Đajić, Raguž, Ramić, Vego, Hajdarević, Hasanović, Kovačić.

ČELIK: Ružić, Bevab, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Mujanović, Šišić, Miletić.