Juve ostao savršen u Udinama - 8/8

Juventus je kao gost savladao Udineze uz novi gol Kristijana Ronalda. Njegov četvrti u posljednjih pet utakmica.

Juventini su prošle sezone na "Friuli" stadionu trijumfovali sa visokih 6:2. Večeras nisu bili tako raspoloženi, ali ponovo uspješni.

Pored toga što su vezali osmu pobjedu u isto toliko utakmica u Seriji A, konkurente Juventusa dodatno može da zabrine to što se Kristijano Ronaldo potpuno aklimatizovao na fudbal pod Apeninima i počeo da rešeta...

UDINEZE - JUVENTUS 0:2 (0:2)

"Bjankoneri" su od starta držali domaćine pod pritiskom, ali udarci Miralema Pjanića iz daljine i Kristijana Ronalda iz slobodnog udarca nisu otvorili "vrata".

Domaćini su disciplinovanom igrom držali Juve na odstojanju sve do 33. minuta kada je nakon njihovog kornera lopta u kontranapadu pronašla Žoaa Kansela na desnoj strani. Portugalac je uputio odličan centaršut na liniju peterca, a loptu je u gol odličnim udarcem glavom poslao Rodrigo Bentankur.

Urugvajac je "skinuo" loptu sa glave Ronaldu, ali Portugalac je nakon četiri minuta ipak postigao gol.

Mario Mandžukić se izborio za loptu pored defanzivaca Udineze i poslao povratni pas za Ronalda koji je snažnim udarcem lijevom nogom pronašao dalji ugao za svoj četvrti gol u posljednjih pet mečeva. Uz to, je upisao još tri asistencije.

Glavni "krivac" što je se rezultat do kraja susreta nije mijenjao je golman domaćih Simone Skufet koji je "poskidao" sve što su u okvir gola poslali Mandužukić, Ronaldo, Bernadeski..

Kaljari je danas u terminu od 15 časova golovima Žoaa Pedra i Lućana Pavoletija bio bolji od Bolonje, a kako će Roma odigrati protiv Empolija u gostima pratite večeras od 20.30 na TV Arena Sport.