Jović "pakovao", Aler i Rebić pogađali

Nakon prvog meča 10. kola Bundeslige, Ajntraht u vrhu, Štutgart zakucan za dno.

Novim ubjedljivim trijumfom, fudbaleri Ajntrahta dospjeli su do visokog trećeg mjesta u Bundesligi.

Sjajna ekipa iz Frankfurta pregazila je Štugart 3:0, i to kao gost, a nakon prvog meča 10. kola "švabe" su ostale čvrsto prikucane za samo dno tabele.

ŠTUTGART - AJNTRAHT 0:3 (0:2)

Iako nije bio strijelac, Luka Jović odigrao je odličan meč.

Sjajnu akciju izvela je napadačka linija gostiju u 11. minutu, golman Štutgarta Ron-Robert Ciler uspio je da odbrani šut Joviću, ali se lopta odbila direktno na nogu Sebastijenu Aleru, kojem nije bilo teško da je proslijedi u praznu mrežu.

Luka Jović i Filip Kostić bili su starteri u timu iz Frankfurta, dok je Mijat Gaćinović u posljednji trenutak izostavljen iz sastava zbog povrede.

Jović je bio začetnik akcije i kod drugog kola.

Ovaj put sjajno je asistirao Anti Rebiću, koji je glavom zakucao loptu u mrežu "švaba" i već nakon pola časa igre najavio siguran trijumf Ajntrahta.

Zadovoljni sigurnim vođstvom gosti nisu previše "zapinjali" u drugom poluvremenu, ali su ipak stigli do trećeg gola.

Džetro Vilijams u 87. minutu zamijenio je Kostića, a tri minuta kasnije asistirao je Nikolaju Mileru za konačnih 0:3.