Dalas prekinuo crnu seriju, Dončić leteo

Drugi poraz Milvokija u sezoni. Jusuf Nurkić solidan.

Dalas je pobedio Vašington (119:100), čime je prekinuo niz od šest vezanih poraza.

To im bila tek treća pobeda ove sezone, uz ukupno sedam poraza.

Maveriksi su u prvom poluvremenu ubacili 70 poena, a predvodio ih je Luka Dončić sa 23 poena i šest skokova.

Luka
Izvor: YouTube/House of Highlights

Mladi Slovenac imao je šut iz igre 9/16, za tri 2/7, a upisao je i tri asistencije, ukradenu loptu, uz četiri izgubljene za 33 minuta na parketu.

Dončić je protiv Vašingtona zabeležio i prvo "kucanje" u NBA ligi.

U 16. pobedi Maveriksa u poslednjih 17 utakmica sa Vizardsima, Vesli Metjuz postigao je 22 poena, Herison Barns učestvovao je sa 19 poena i 13 skokova, a 19 poena dodao je i Denis Smit.

Kod Vašingtona (skor 2-8) istakao se Džon Vol sa 24 poena. Oto Porter i Bredli Bil dodali su po 19 poena, dok je Dvajt Hauard postigao osam poena i imao je 11 skokova.

Portlanda je pobedio Milvoki rezultatom 118:103 i naneo mu tek drugi poraz u 10 utakmica u NBA ligi.

Portland je predvodio Si Džej Mekalum sa 40 poena, šest asistencija, pet skokova i četiri ukradene lopte. Evan Tarner u pobedi je učestvovao sa 16 poena i 11 skokova, Demijan Lilard sa 13 poena i šest skokova, dok je Jusuf Nurkić meč završio sa 12 poena, osam skokova i šest asistencija.

U ekipi Milvokija Janis Adetokunbo bio je najefikasniji sa 23 poena i devet skokova. Bruk Lopez postigao je 22 poena, uz šut za tri 6/10.

Bruklin je bio bolji od Finiksa - 104:82 i naneo mu osmi poraz u ligi. Karis Levert predvodio je Netse sa 26 poena, a Danđelo Rasel dodao je 15 pogodaka.

Netsi su tako pobedili treći put u poslednje četiri utakmice, dok su Sansi poraženi osmi put u devet mečeva.

U ekipi Finiksa, koju sa klupe predvodi srpski trener Igor Kokoškov, najefikasniji je bio Devin Buker sa 20 poena i osam skokova.