PL BiH: Krupa se "učvrstila" na dnu!

Fudbaleri Krupe doživjeli su deveti poraz ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i to u derbiju "začelja" od GOŠK-a u Gabeli - 1:0. Široki Brijeg takođe minimalno slavio na "Tušnju" (0:1).

Tim iz kanjona Tijesno je u negativnoj seriji.

Poslije četiri uzastopna poraza u prvenstvu i eliminacije iz Kupa BiH, uslijedio je remi sa Radnikom, a potom i novi crni niz od tri poraza.

Posljednji se dogodio u Gabeli protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak GOŠK-a u okviru 17. kola šampionata BiH.

Izabranicima Petra Kurćubića presudio je jedan pogodak, koji je postigao Vedin Kulović u 36. minutu.

Lijepu akciju domaćina, završio je vezista Gabeljana uz malu pomoć stative - 1:0.

Krupa je posljednja na tabeli sa samo 12 bodova, dok je ovim trijumfom GOŠK salupio četiri više.

GOŠK: Kozić, Đajić, Karamarko, Ereiz, Aletić, Kulović, Raguž, Vego, Hajdarević, Hasanović, Kovačić.

KRUPA: Marković, Dujaković, Redžić, Makitan, Lukić, Palić, Dekić, Nikolić, Milanović, Golubović, Maksimović.

Ni u trećem meču ove sezone, Sloboda nije uspjela da savlada Široki Brijeg, ali je za razliku od prva dva remija, u nedjelju na "Tušnju" ostala bez ijednog boda.

Gosti sa "Pecare" su zabilježili mininalnu pobjedu nakon što je Stipe Jurić u 49. minutu prevario golmana Gorana Čokorila.

...
Izvor: Dailymotion/vidchanneln1

Pokušavali su izabranici Zlatana Nalića da stignu do izjednačenja, ali je "medvjeđu uslugu" tuzlanskom timu napravio Adis Hadžanović u 66. minutu kada je zbog prigovora zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Do kraja Širokobriježani su sa igračem manje sačuvali vođstvo bez većih problema i stigli do šestog ovosezonskog trijumfa.

SLOBODA: Čokorilo, Ivetić, Adžem, Salihović, Pršeš, Husejinović, Smajić, Beganović, Hadžanović, Alispahić, Vidović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorluka, Kožul, Matić, Eliomar, Popović, Jurić, Kovačić, Begonja, Perković, Marković.

Izvor: MONDO/Samir Cacan