"Skauti" se nisu obrukali u Našicama...

...ali su upisali poraz od Neksea - 22:17 (14:8).

SEHA: Nekse - Izviđač 22:17 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši Izviđača zabilježili su 10. poraz ove sezone u regionalnoj SEHA ligi, ali su za razliku od "smrzavanja" u Bjelorusiji protiv Brest Meškova, u nedjelju uveče pružili solidan otpor Nekseu u Našicama.

Šampion Bosne i Hercegovine je u 11. kolu dao svoj maksimum, posebno u prvom dijelu drugog poluvremena, ali je hrvatski predstavnik stigao do osmog trijumfa za učvršćivanje na četvrtoj poziciji na tabeli.

U prvih 15-ak minuta utakmice, Ljubušaci su se dobro držali protiv favorizovanog rivala, koji je uglavnom vodio od nekoliko pogodaka razlike, najviše tri, da bi dva minuta prije odlaska na odmor stekao "plus šest" (13:7), koliko je bilo i na poluvremenu (14:8).

U nastavku su "skauti" postepeno smanjivali, a golom Vedrana Delića stigli i na "minus tri" (18:15), ali više od toga nisu mogli. Nekse je potom napravio seriju od 3:0 i praktično "prelomio" utakmicu u svoju korist.

Najbolji u taboru Hecegovaca bio je Vedran Delić sa pet postignutih pogodaka, dok je domaćina predvodio Vedran Zrnić sa dva gola više od kojih su četiri iz sedmeraca. Veliki doprinos pobjedi Neksea dao je i golman Moreno Car sa 11 uspješnih odbrana.

Izviđač je i poslije 11 utakmica ostao "zakovan" za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.