"Furija" izborila kvalifikacije za Olimpijske igre

Španija je savladala Egipat sa 36:31 (17:18) u meču za sedmo mjesto na Mundijalu i obezbijedila plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre 2020. godine u Tokiju.

Pretposljednjeg dana 26. Svjetskog prvenstva u rukometu u Danskoj i Njemačkoj ostala je još jedna nepoznanica: Ko će izboriti sedmo mjesto i osigurati šansu da se nađe na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine, Španija ili Egipat?

U sudaru "furije" i "faraona" u danskom Herningu bolja je bila evropska reprezentacija - 36:31 (17:18).

U prvih 30 minuta igralo se vrlo izjednačeno i nijedna ekipa nije uspjela da ostvari osjetniju prednost. Španci su u nekoliko navrata vodili sa "plus dva" (7:5 i 8:6), ali su Egipćani u finišu prvog dijela uspjeli da preokrenu i na odmor odu sa pogotkom prednosti (18:17).

Ipak u nastavku je evropski šampion prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Đoanu Kanjeljasu i golmanu Gonzalu Vargasu, koji je sa 15 uspješnih odbrana činio čuda na golu, brzo vratila prednost i u 53. minutu "prelomila" utakmicu u svoju korist (33:28).

Osim Kanjeljasa, koji je bio skoro stoprocentan iz igre sa devet golova, odličnu partiju pružio je i Feran Sole sa šest pogodaka, dok je kod "faraona" najefikasniji bio Ahmed El Ahmar sa osam i Mohamed Šebib sa dva gola manje.

Izabranici španskog stručnjaka sa klupe Egipta Davida Davisa ipak nemaju razloga da budu previše razočarani s obzirom da je afrička selekcija ostvarila najbolji plasman na mundijalima od 2001. godine, kada je Egipat bio četvrti na svijetu.

Na tom šampionatu igranom u Francuskoj, poraženi su u meču za bronzu od tadašnje SR Jugoslavije (27:17).

U istoj dvorani od 20.30 časova u borbi za petu poziciju sastaju se Hrvatska i Švedska.