Bez Ronalda, Juve ne liči na sebe!

Kristijano Ronaldo nije igrao u Đenovi, što su domaći znalački kaznili i aktuelnom šampionu nanijeli prvi poraz u Seriji A nakon 11 mjeseci.

Juventus je na koljenima, prvi put ove sezone!

Tim Masimilijana Alegrija doživio je prvi neuspjeh u Seriji A, i to u 28. kolu u gostima protiv Đenove, koja je odigrala fenomenalan meč i sasvim zasluženo slavila 2:0 (0:0).

Poslije sjajne partije i het-trika Kristijana Ronalda protiv Atletiko Madrida, kojim je odveo Juventus u četvrtfinale Lige šampiona, trener "stare dame" odlučio je da odmori Portugalca za današnji prvenstveni meč, što su Đenovljani znali da kazne i upišu velika tri boda.

U prvom poluvremenu viđeno je mnogo uzbuđenja, čak 10 udaraca domaćih igrača ka golu Matije Perina, ali golova nije bilo.

Posljednji gostujući poraz u Seriji A Juventus je doživio upravo na "Marasiju" u Đenovi, 19. novembra 2017. godine, ali ne od današnjeg rivala, nego od Sampdorije.

Prvo je u 16. minutu Antonio Sanabrija imao sjajnu šansu, nakon odličnog prodora raspoloženog Kristijana Kuamea, ali je Perin fenomenalno intervenisao i loptu poslao u korner.

U 30. minutu Žoao Kanselo igrao je rukom, dosuđen je penal za Đenovu, ali je uslijedila reakcija iz VAR sobe i odluka sudije je preinačena, s obzirom da je prije Kansela rukom igrao i napadač domaćih Kuame.

Nakon desetak minuta igre u nastavku, i Juventusu je poništen pogodak. Paolo Dibala zatresao je mrežu domaćih, ali gola ponovo nije bilo, zbog nedozvoljene pozicije u začetku akcije.

Sjajne izmjene napravio je Ćezare Prandeli, kada je u igru uveo Gorana Pandeva, a zatim i debitanta Stefana Sturara, igrače koji su odlučili duel sa Juventusom.

Prethodni prvenstveni poraz, ali kod kuće, Juventus je doživio 22. aprila prošle godine, kada je bodove iz Torina odnio Napoli (0:1).

Sturaro je u prvom kontaktu s loptom postigao sjajan gol. Precizno je naciljao i zatresao mrežu kluba iz kojeg je ove zime, nakon četiri godine provedene u Torinu, došao u Đenovu.

Kuame je u 81. minutu povukao kontranapad, zatim asistirao Pandevu, koji je stavio tačku na "i".

Ipak, ovaj poraz teško da će uzdrmati "bjankonere", koji i dalje imaju ubjedljivu prednost na tabeli ispred drugoplasiranog Napolija, koji će večeras protiv Udinezea imati šansu da zaostatak smanji na 15 bodova.