Briljantno: Trip-dabl Jokića, Denver izjednačio!

Četvrti put u plej-ofu Nikola Jokić je bio dvocifren u tri kolone, dok ovoga puta nigdje nije bilo Enesa Kantera, igrača koji se na Twitteru žalio sudijama zbog guranja srpskog centra.

Ovoga puta sve je riješeno u "regularnom" dijelu utakmice!

Nikola Jokić je u završnici utakmice, kada je Denver konstantno "udvajao" srpskog centra, prvo je "izbacio" dvije lopte i asistirao za pogođene trojke, da bi meč bio riješen poslije "loba" za Garija Herisa koji je imao otvoren put ka košu i položio je loptu za pobjedu Nagetsa.

Serija se sada seli u Kolorado i Denver sada mnogo lakše diše pošto su vratili "brejk" i rezultat u seriji je izjednačen (2:2), s blagom psihološkom prednosti na njihovoj strani.

PORTLAND - DENVER 112:116 (33:29, 30:28, 14:27, 35:32)

Bez obzira na ogromne napore u prethodnom meču i odigranih 65 minuta u porazu poslije četiri produžetka, Nikola Jokić je imao dovoljno svježine da vodi svoju ekipu.

Upisao je ČETVRTI tripl-dabl u plej-ofu zabilježivši ove večeri 21 poen (8/15), 12 skokova, 11 asistencija, dvije ukradene i tri izgubljene lopte za 38 minuta na parketu, dok je vrlo značajne poene postigao krajem treće četvrtine kada se "lomio" rezultat.

OVAKO JE BILO U FILADELFIJI: KAVAJ IZJEDNAČIO U SERIJI!

Nikola Jokić
Izvor: YouTube/FreeDawkins

Denver je ostao bez rješenja u napadu, Portland je igrao izuzetno odbranu, ali je Jokić prvo "dugom dvojkom", pa prodorom pored Kantera, omogućio da se taj nalet odbije.

Sjajnu partiju odigrao je Džamal Marej koji je postigao 34 poena (10/20), od toga čak 11 sa "penala", dok je (konačno) veći doprinos dao i Pol Milsap sa 21 poenom i deset skokova.

Gari Heris je pomogao sa 14 poena, Vil Barton sa 11, dok je "tanak" meč odigrao Tori Krejg sa svega jednom trojkom.

Kod Portlanda - standardni dvojac Si Džej Mekolum je imao 29 poena, jedan manje Demijan Lilard 28 (uz sedam asistencija), dok su i Al Faruk Aminu (19 poena) i Set Kari (16) pružili dobar doprinos.

Nigdje nije bilo Enesa Kantera, koji se poslije prethodnog meča žalio na Twitteru zbog guranja Jokića (!?), pošto je meč završio sa samo pet poena za 29 minuta.

Naredni meč ova dva tima igra se na parketu Denvera u noći između utorka i srijede.