Širokom prva runda finala plej-ofa

Autori mondo.ba Autori Fena

Širokobriježani poveli 1-0 u finalnoj seriji bh. prvenstva, koja se igra na tri dobijena meča.

Široki Spars 77:66 prva utakmica plej-ofa Izvor: MN PRESS

Košarkaši Širokog pobijedili su večeras na "Pecari" ekipu Sparsa 77:66 u prvom susretu finala plej-ofa prvenstva Bosne i Hercegovine, a odlučujuća je bila četvrta četvrtina, koju su domaći riješili u svoju korist 25:16.

Širokobriježani su tako poveli sa 1-0 u finalnoj seriji koja se igra na tri dobijena meča.

ŠIROKI - SPARS 77:66 (17:19, 18:16, 17:15, 25:16)

Prvo poluvrijeme gosti su bili nešto bolji tim i uglavnom su imali prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila sedam poena. Ipak, u finišu poluvremena domaći su sa šest uzastopnih poena uspjeli doći do izjednačenja.

Početak drugog poluvremena pripao je ponovo gostima koji dolaze do nove prednosti, ali samo za kratko s obzirom na to da su Širokobriježani prave seriju od 11:0 i dolaze do tada maksimalnih šest poena razlike.

Sparsi su se uspjeli vratiti i do kraja četvrtine smanjiti zaostatak na dva poena.

Ipak, u posljednjem periodu Široki je pokazao bolju igru, a pitanje pobjednika praktično su riješili četiri minute prije kraja kada su došli do sedam poena prednosti koju su održali do kraja meča.

Gosti su pokušavali da se još jednom vrate u meč, ali nisu imali snage ni energije za novi preokret.

Ovo je, inače, bio peti meč ova dva tima u ovoj sezoni i treća pobjeda Širokog, ali prva na "Pecari" nakon što su Sparsi slavili na prethodna dva gostovanja.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Dario Drženjak sa 20, Mateo Drežnjak sa 13 Goran Filipović s 11 poena, a kod Sparsa Nemanja Protić s 18 i Sandi Grubelić sa 10 poena.

Drugi finalni dvoboj na programu je u nedjelju od 17 časova u Sarajevu.