"Blickrig" Nigerije u Aleksandriji - PREOKRET i prolaz

Još jedna dramatična završnica na AKN. Nigerija izbacila Kamerun posle blickriga i preokreta u drugom poluvremenu.

Nigerija će u četvrtfinale, a Kamerun završava takmičenje na Afričkom kupu nacija u Egiptu.

Sjajnu utakmicu odigrali su velikani afričkog fudbala, koja je završena preokretom i pobedom "orlova" 3:2 (1:2).

Zanimljivo, Nigerija je prva postigla gol. Igrao se 19. minut kada je Obio Igalo iskoristio veliku gužvu u kaznenom prostoru Kameruna i od igrača protivničke ekipe nekako ugurao loptu u mrežu sa nekoliko metara.

Ali…

Odgovor Kameruna je bio silovit. Stefan Baoken je u 41, posle centaršuta Kristijana Basogoga, bio spretniji od odbrane Nigerija i poravnao rezultat. Međutum, samo tri minuta kasnije Kamerunci su poveli.

Baoken je bio viši u skoku, prosledio je loptu u pravcu Klintona Nđije, koji je iskoristio brzinu, prevario odbranu i zatresao mrežu.

Odmor je dobro došao fudbalerima Nigerije, iskoristili su ga da se oporave od šoka i da sa dva gola obezbede četvrtfinale. Prvo je Igalo, spuštenu loptu grudima od Ahmeda Muse, iz voleja sa pet-šest metara pogodio, da bi u 66. dvostruki strelac asistirao Aleksu Ivobiju za konačan rezultat.

Nigerija će u četvrtfinalu igrati protiv Južne Afrike!