Preokret u 90+, Široki Brijeg eliminisan iz Evrope

Za 90 minuta gledaoci u Almatiju nisu vidjeli niti jedan gol, a onda do kraja meča - čak tri!

Iako su poveli u 90. minutu golom Dražena Bagarića, fudbaleri Širokog Brijega u sudijskoj nadoknadi primili su dva gola od Kairata, te su i u drugom meču od kazahstanskog tima poraženi rezultatom 1:2.

KAIRAT - ŠIROKI BRIJEG 2:1 (0:0)

Tim koji s klupe vodi makedonski stručnjak Goce Sedloski imao je minus od jednog gola iz prvog susreta (1:2), odigranog prije sedam dana na "Pecari", ali uprkos toj činjenici domaćin je bio konkretniji tokom većeg dijela susreta.

Igralo se većinom pred golom Širokobriježana, ali domaći, osim terenske inicijative, nisu uspjeli stvoriti neku opasnu priliku pred golom Zlomislića.

Gosti su se orijentisali na kontranapade i često prijetili, ali bezuspješno. Ipak, takva igra donijela je veliku priliku Hercegovcima u 70. minutu, kada je "rezervista" Stipe Jurić pogodio okvir gola.

I kada se u 90. minutu očekivalo da meč bude okončan bez pogodaka, gledaoci u Almatiju vidjeli su čak tri gola!

Prvo je Bagarić realizovao najstrožu kaznu i doveo Široki Brijeg u vođstvo, pa je gostima nedostajao gol za prolaz u drugo kolo kvalifikacija.

Ipak, otvorena igra bh. tima omogućila je domaćinu da iskoristi pukotine u odbrani i sa dva gola u nadoknadi dođe do potpunog preokreta.

Prvo je Ramazan Orazov u 91. minutu donio svom timu izjednačenje, a dva minuta kasnije Islambek Kuat i pobjedu.

Pogledajte golove:

Široki Brijeg ovim porazom završio je ovogodišnji nastup na međunarodnoj sceni, dok će Kairat u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope odmjeriti snage sa pobjednikom duela Lači (Albanija) - Hapoel Ber Ševa (Izrael). Revanš je danas, a u prvom meču u Albaniji bilo je 1:1.

KAIRAT: Pokatilov, Ahmetov, Sujumbajev, Kuat, Žukov, Islamkan, Seidahmet (72. Vržešinski), Eseola (79. Epel), Abiken (46. Orazov), Dugalić, Mikanović. Trener: Aljaksej Špileuski.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Babić (57. Jurić), Jović (65. Jurilj), Marić (46. Stanić), Kovačić, Bagarić, Enin. Trener: Goce Sedloski.

TOK UTAKMICE:

90+4 - KRAJ UTAKMICE.

90+3 GOL! Sada je 2:1 za Kairat, Kuat je strijelac.

90+1 - Nije dugo trajala prednost gostiju, već je 1:1!

Zlomislić je uspio odbraniti prvi šut domaćih igrača, ali je lopta stigla do Orazova, koji postiže gol za izjednačenje.

90 - Bagarić pogađa, 0:1!

89 - PENAL za Široki Brijeg.

Tri žuta kartona za domaće: Mikanović, Dugalić i Ahmetov našli su se u bilježnici sudije iz Ukrajine.

89 - Sami finiš utakmice, Široki Brijeg pred eliminacijom iz Evrope.

84 - Imao je Široki Brijeg sada šansu da ugrozi gol domaćina, ali je izvukao samo korner.

80 - Kuat i Bagarić zaradili su žute kartone zbog međusobnog koškanja.

79 - Uspjeli su domaći ugurati loptu u mrežu Zlomislića, ali je signaliziran ofsajd.

77 - Još jedna dobra šansa za Kairat. Islamkan je pokušao iz slobodnog udarca, ali opet lopta ide pored gola Širokobriježana.

73 - Prilika za prilikom, sada na drugoj strani. Sujumbajev je mogao donijeti prednost Kairatu, ali ostaje 0:0. Još 15-ak minuta nade za Široki Brijeg.

70 - Velika šansa za Jurića, okvir gola spasio je Kairat!

69 - Mnogo zbrke i nesigurnosti odbrane Širokobriježana i golmana Zlomislića, srećom ne uspijevaju to iskoristiti igrači Kairata.

65 - Posljednja izmjena kod Širokog Brijega, Jović izlazi, na terenu je Jurilj.

62 - Pokušava i Seidahmet, lopta odlazi pored gola gostiju.

60 - Velika šansa za domaćina, ali odbrana Širokog Brijega odlično reaguje, biće korner.

59 - Traje pritisak Kairata, bez rezultata.

57 - Ponovo mijenja Sedloski, Jurić u igri umjesto Babića.

50 - Pet minuta igre u nastavku, preslikano iz prvog poluvremena. Domaći kruže oko šesnaesterca Širokobriježana, ali nema uzbuđenja.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme, odmah na startu po izmjena na obje strane. Stanić je zamijenio Marića u timu Širokog Brijega, dok je kod domaćih Orazov na terenu umjesto Abikena.

Domaćin je imao terensku inicijativu u prvih 45 minuta, Širokobriježani se uspješno branili i pokušavali iz brzih kontranapada, ali golova nakon prvog poluvremena nema. Ipak, Kazahstanci imaju prednost 2:1 iz prvog meča, tako da će tim Gocea Sedloskog morati krenuti znatno ofanzivnije u nastavku, ako želi prolaz.

45+1 - Kraj prvog poluvremena, mreže miruju.

45 - Minut nadoknade u prvom dijelu.

44 - Jović šutira, nema promjene rezultata, i dalje je na semaforu 0:0.

42 - Sujumbajev je "požutio", prvi u domaćem sastavu sa opomenom.

40 - Pokušavaju Širokobriježani učiniti nešto više iz kontranapada, ali slabo im šta polazi za rukomet. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, igru i dalje kontrolišu Kazahstanci.

38 - Ponovo gužva pred golom bh. tima, ali nema šuta.

37 - Izborio se Žukov za poziciji, šutirao, ali pravo u Zlomislića.

35 - Prva javna opomena na utakmici, i to za igrača Širokog Brijega Kovačića.

34 - Pokušali su i domaći nakon udarca iz ugla, ali nema uzbuđenja.

33 - Probao je Matić glavom nakon kornera, ali udarac je bio nedovoljno jak. Bez problema je golman Kairata Pokatilov uhvatio loptu.

26 - Pokušava sada Ćorić iz daljine, ali neprecizno. Lopta odlazi daleko preko gola Kairata.

18 - Ponovo period igre kada dominira Kairat, ali srećom po goste, nema ozbiljnijih prilika.

12 - Sada fenomenalna prilika za Kairat, dva puta su pokušali domaći, ali su se spetljali pred golom Širokobriježana i Zlomislić je uspio uhvatiti loptu. U šansi se našao Eseola, koji je u prvom meču na "Pecari" postigao oba gola za Kairat, ali ovaj put nije uspio postići gol.

10 - Odlična šansa za Široki Brijeg. Bagarić se našao u prilici nakon brzog kontranapada, ali je izblokiran, pa su gosti dobili samo korner.

8 - Uspjeli su igrači Širokog Brijega doći do daha, sada se igra uglavnom na sredini terena.

3 - Početna inicijativa domaćina, odmah na startu gužva u šesnaestercu gostiju, ali su Širokobriježani uspjeli otkloniti opasnost.

1 - Počeo je duel na "Almati Ortalik" stadionu.