Sreća napustila Radnik, kraj evropskog sna (VIDEO)

Radnik je imao rezultat koji ga vodi u drugo kolo kvalifikacija sve do 87. minuta, ali je onda koncentracija popustila i Bijeljinci su primili gol. U produžecima nije bilo golova, da bi Spartak bio koncentrisaniji i na penale slavio 3:2.

Spartak Trnava Radnik Bijeljina Liga Evrope 2019 revanš UŽIVO Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Drama nad dramama, nažalost, nije srećno okončana po fudbalere Radnika.

Bijeljince su tri minuta dijelila od plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, ali je tada uslijedio kiks golmana Dalibora Kozića, koji je do tog momenta briljirao. Spartak je uspio doći do 2:0 i izboriti produžetke.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pa je uslijedilo izvođenje jedanaesteraca.

Činilo se da će Kozić od tragičara postati junak, jer je uspio odbraniti čak dva jedanaesterca, ali ga saigrači nisu ispratili, čak tri udarca sa "bijele tačke" nisu uspjeli da pretvore u gol, pa je Spartak više spretno i srećno, nego zasluženo, izborio dvomeč sa Lokomotivom iz Plovdiva.

SPARTAK - RADNIK 2:0 (1:0) penali 3:2

/Sobčik 10, Mihalek 87/

Radnik je poprilično defanzivno počeo meč na stadionu "Anton Malatinski" u Trnavi, gdje su domaći fudbalere vođeni glasnim navijanjem oko 11.000 gledalaca, krenuli ofanzivno od starta i taj presing urodio je plodom već u 10. minutu.

Loše je reagovala odbrana Radnika, što je kaznio Aleks Sobčik i zatresao mrežu Kozića.

Nastavljeni su tada napadi domaćih, koji su igrali izuzetno grubo, a veliko je pitanje koji bi ishod meča bio da je sudija Rahim Hasanov umjesto žutog, u 27. minutu pokazao crveni karton Timoteju Zahumenskom, koji je kao posljednji igrač odbrane laktom udario Demira Pecu.

RADNIK ŽESTOKO OŠTEĆEN U SLOVAČKOJ (ANKETA)

Spartak je bio dominantan i u nastavku meča.

Konstantno je prijetila opasnost golu gostiju od strane Brazilca Rafaela Tavareša Do Santosa, koji je imao nekoliko sjajnih prilika, koje je uspio da odbrani Kozić. Najbolju od njih u gol nije uspio da pretvori u 62. minutu, kada se ispriječila prečka.

Ipak, odbrana Radnika nije izdržala do kraja.

ŠUTEVI

Koliko je Spartak bio dominantan, govori i broj upućenih šuteva ka golu rivala. Tako su Slovaci šutirali čak 27 puta, od čeka 11 puta u okvir, dok Radnik tokom svih 120 minuta nije uputio niti jedan udarac ka protivničkom golu. Bijeljinci su imali svega tri šuta, koji su završili pored gola.

U 87. minutu uslijedila je već opisana greška Kozića, koju je u gol pretvorio Kristijan Mihalek.

U produžecima nije viđeno mnogo toga, s obzirom da su igrači obje ekipe bili izuzetno iscrpljeni.

Mogao je Radnik učiniti nešto više, s obzirom da je posljednjih 12 minuta odigrao sa igračem više. Zbog dva žuta kartona ranije je u svlačionicu morao kapiten domaćih Bogdan Mitrea.

Ipak, tim Mladena Žižovića nije uspio opasnije zaprijetiti, pa je penal-lutrija odlučila ukupnog pobjednika.

Tešija, Sobčik i Jakubek bili su precizni za Spartak, Kozić je odbranio šuteve Zahumenskog i Lukasa, ali šta to vrijedi kada je slovački golman Rusov odbranio udarce Motike i Popare, dok je Plavšić šutirao visoko preko gola. Precizni su bili samo Merajić i Mekić.

Uprkos trijumfu u prvom meču u Banjaluci (2:0), Radnik je tako ponovo eliminisan na prvoj prepreci, baš kao i prije tri godine kada je bolja bila bugarska ekipa Beroe (0:0, 0:2).

Ipak, ostaće zapisano da su Bijeljinci u svom drugom izletu na međunarodnu scenu upisali prvi trijumf.

SASTAVI:

SPARTAK: Rusov, Mitrea, Oršula (80. Mihalek), Dangubić (64. Kelemen), Tešija, Sobčik, Halilović (90+3. Turna), Mesik, Tavareš (77. Jakubek), Lovat, Zahumenski. Trener: Rikardo Šeu.

RADNIK: Kozić, Radović, Simonović, Sušić (61. Merajić), Mekić, Popara, Zukić (54. Motika), Peco, Maksimović (99. Plavšić), Đurić (88. Bradonjić), Šubert. Trener: Mladen Žižović.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

TOK UTAKMICE:

- PENAL SERIJA -

3:2 - KRAJ, Popara je šutirao, Rusov odbranio - Radnik je eliminisan!

3:2 - Jakubek precizan, Radnik sada mora postići gol.

2:2 - Plavšić cilja veoma loše, daleko preko gola.

2:2 - Lukas jako, Kozić opet briljira!

2:2 - Mekić je siguran.

2:1 - Zahumenski šutira, Kozić hvata "živu loptu"!

2:1 - Rusov opet brani, ovaj put šut Motike.

2:1 - Šut Sobčika Kozić brani! I ovaj penal će biti ponovljen. Sada je precizan Sobčik.

1:1 - Merajić vrlo loše, Rusov hvata loptu. Ipak, biće ponovljen šut, golman Spartaka ranije je krenuo. Merajić sada pogađa!

1:0 - Tešija pogađa

- prvi šutiraju fudbaleri Spartaka.

...

120 - KRAJ - SLIJEDE PENALI!

120 - Posljednji minut meča, sve bliže smo penal-lutriji.

115 - Pet minuta je do kraja utakmice, očigledno je da su igrali obje ekipe izuzetno iscrpljeni i da jedva čekaju kraj. Sve manje prilika.

112 - Fudbaleri Radnika stižu do daha, prenijeli su težište igre na protivničku polovinu.

108 - Konačno isključenje za Slovake! Mitrea je povukao Motiku i zaradio drugi žuti, automatski crveni karton. Radnik će u posljednjih 12 minuta igrati sa igračem više.

106 - Počeo je drugi produžetak. Ukoliko ni nakon posljednjih 15 minuta ne bude golova, uslijediće penali, koji će odlučiti ko će u drugo kolo kvalifikacija.

105+2 - Kraj prvog produžetka, nema promjena, Slovaci i dalje vode 2:0.

105+1 - Žuti karton i za Plavšića.

105 - Mihalek povlači Pecu i dobija žuti karton.

101 - Još jedna stopostotna šansa za Spartak, Kozić sada sjajno brani šut Mihaleka.

99 - Plavšić ulazi umjesto Maksimovića, posljednja izmjena Žižovića.

97 - Tešija je zaradio žuti karton zbog namjernog šutiranja lopte nakon sudijskog zvižduka.

91 - Počeo je prvi produžetak.

90+4 - Kraj regularnih 90 minuta, slijede produžeci.

90 - Još četiri minuta nadoknade.

88 - Bradonjić u igri umjesto Đurića.

87 - GOOOL! Loša intervencija Kozića, pogrešno je procijenio let lopte, koja je srećno pogodila Mihaleka u glavu i završila u mreži Radnika.

82 - Sjajan kontranapad za Radnik upropastio je Motika, koji nije uspio da prebaci loptu na drugu stranu prema usamljenom Peci.

80 - Mihalek mijenja Oršulu, posljednja izmjena na meču 10 minuta prije kraja.

79 - Ponovo prijete Slovaci, Kelemen je šutirao, ali je prethodno Oršula napravio prekršaj u napadu.

78 - Nova šansa za Spartak, Jakubek je usamljen nakon kornera, šutirao je glavom, ali ponovo interveniše Kozić.

77 - Tavareš se potrošio, napušta teren, umjesto njega na u igri je Jakubek. Briga manje za Radnik, s obzirom da je Brazilac bio najopasniji u redovima Spartaka.

75 - Gužva u šesnaestercu Bijeljinaca, ali sve se okončalo faulom Slovaka u napadu.

71 - Vrlo brzo dva igrača Radnika dobili su javne opomene. Poslije Simonovića, i Peco se našao u bilježnici azerbejdžanskog sudije.

68 - Simonović je zaradio žuti karton, zbog prekršaja nad Kelemenom.

64 - Prva izmjena u redovima Spartaka, Dangubić je izašao, a Kelemen je na terenu.

62 - Opet sreća za Radnik, Tavareš pogađa prečku.

61 - Novu izmjenu vrši Žižović, Merajić mijenja Sušića.

58 - Još jedan brutalan start igrača Spartaka i samo žuti karton za Mesika. Start sa dvije noge, protest kapitena Radnika Đurića nije urodio plodom.

54 - Prva izmjena u Radniku, Jovan Motika mijenja Seida Zukića.

52 - Pritisak Spartaka ne jenjava ni u nastavku, sve opasniji napadi domaćih.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

Golom Aleksa Sobčika u ranoj fazi meča, Spartak protiv Radnika na stadionu "Anton Malatinski" vodi 1:0 nakon prvih 45 minuta, ali Bijeljinci i dalje imaju rezultat koji ih vodi u drugo kolo kvalifikacija. Ipak, tim Mladena Žižovića moraće da popravi igru u nastavku, jer je evidentno da su domaći izuzetno raspoloženi i sigurno da gostima neće biti lako u drugom poluvremenu. Agresivna igra ekipe iz Trnave vidi se i po činjenici da su tri igrača Spartaka zaradila žute kartone, od kojih je onaj Zahumenskog mogao, i trebalo da bude crveni.

- kraj prvog poluvremena -

45 - Minut nadoknade u prvom dijelu meča.

45 - Kozić brani šut i Halilovića, novi korner za Spartak.

38 - Mnogo bolja igra Spartaka nego u prvom meču u Banjaluci. Igrači Radnika pod velikim su pritiskom u Trnavi.

37 - Još jedna šansa za Tavareša, koji je nadskočio odbranu Radnika, ali Kozić je siguran.

35 - Mnogo sreće sada za Radnik. Pobjegla je lopta Šubertu, nije do nje stigao ni Radović, ali srećom Tavareš šutira pored gola.

33 - Opasan napad Spartaka po desnoj strani, ali ovaj put interveniše odbrana Radnika. U nastavku akcije Mesik je šutirao, ali pravo u Kozića.

27 - I Zahumenski se našao u bilježnici arbitra Hasanova, nakon što je laktom udario Pecu. Mogao je Slovak možda zaraditi i isključenje, s obzirom da je bio posljednji igrač odbrane.

23 - Dobra šansa za Radnik. Radović je centrirao, Zukić pokušao glavom, ali je lopta otišla preko prečke.

22 - Domaćin je žustro ušao u meč, sada je i Mitrea zaradio žuti karton.

20 - Kozić sada spašava Radnik. Šutirao je Mitrea iz veoma izgledne pozicije, ali je golman bijeljinskog tima sjajno intervenisao i sačuvao svoj gol.

11 - Halilović (Spartak) prvi je igrač sa žutim kartonom na utakmici.

10 - GOOOL!!! Spartak vodi 1:0, gol je postigao Sobčik.

Potpuno je ispala odbrana Bijeljinaca, domaćin je odigrao sjajnu akciju koju je započeo Tavareš, zatim proigrao Dangubića, uslijedio je povratni pas za Lovata, a onda i egzekucija Sobčika.

5 - Presing domaćih u uvodnim minutima susreta.

1 - Počela je utakmica u Trnavi.

- Meč sudi Rahim Hasanov iz Azerbejdžana.

NAJAVA UTAKMICE:

Radnik u Trnavi brani 2:0 iz prvog meča u Banjaluci, te ima sjajnu šansu da izbori drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Duel sa Spartakom pratite UŽIVO u tekstualnom prenosu od 20.45.