Prva liga RS: Domaći tri od tri (FOTO)

Slavlje Tekstilca, Željezničara i Jedinstva u sedmom kolu Prve lige Republike Srpske.

Prva liga RS 7. kolo rezultati i tabela Izvor: MONDO/Adis Junuzović

Tri utakmice subotnjeg programa sedmog kola Prve lige Republike Srpske okončane su trijumfima domaćih ekipa.

Najuzbudljiviji meč, ujedno i sa najviše pogodaka, viđen je na stadionu Lokomotive u Brčkom, gdje je Jedinstvo porazilo Slaviju 4:2, a pet golova postignuto je u nastavku meča.

Kapiten Brčaka Mirzet Buljubašić donio je prednost svom timu sa "bijele tačke" i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Kemal Hasikić, Anel Čavalić i Anel Ramić pogađali su u drugom dijelu za Jedinstvo, dok je dva gola za goste iz Istočnog Sarajeva postigao Nikola Bjeloš.

Golova nakon prvih 45 minuta nije bilo u Derventi, ali zato jeste u nastavku. I to četiri, od čega tri u mreži gostujuće ekipe.

Stefan Milojević priliku je dobio u nastavku, te je znao da ju iskoristi postigavši dva gola. Treći gol za Dervenćane postigao je Slađan Stupar, dok je utješni za Podrinje bio djelo Filipa Vujića.

Jedan gol odlučio je pobjednika na banjalučkom "Predgrađu". Danilo Teodorović je sredinom prvog dijela igre pogodio za vođstvo, ispostaviće se kasnije i trijumf Željezničara protiv Alfa Modriče.

Sutra se od 16 časova sastaju Krupa i Kozara, dok je u ovom kolu slobodan Rudar Prijedor.