Partizan loše počeo, onda deklasirao Megu

Sigurna pobjeda crno-bijelih na startu ABA Superkupa u Zagrebu. Mega dobila prvu četvrtinu, ali je katastrofalnim izvođenjem slobodnih bacanja ubrzo otvorila vrata poraza...

Partizan - Mega 86:73 ABA Superkup Izvor: MN PRESS

Novi, ambiciozno sastavljeni tim Partizana pokazao je dio svog potencijala u prvoj četvrtfinalnoj utakmici ABA Superkupa 2019!

Od šuterski i defanzivno slabog početka, za "minus sedam" u 10. minutu (14:21), preko maksimalnih 66:39 u 28. minutu, do konačnih Partizan - Mega 86:73 (14:21, 32:12, 25:16, 15:24)!

Krilni centar Rašon Tomas odigrao je sa mnogo energije na obje strane terena i napunio gotovo sve kolone u statistici.

Markus Pejdž preciznim šutom spolja je donio ono što je nedostajalo, a kasnije mu se priključio povratnik Stefan Birčević, sa kojim je zajedno ubacio sedam trojki.

Na drugoj strani, igrači Mege su se obrukali izvođenjem slobodnih bacanja 15/35.

Crno-bijeli su se rutinski plasirali u subotnje polufinale, gdje očekuju Crvenu zvezdu, koja od 20.00 treba da opravda ulogu favorita protiv novog ABA ligaša Primorske.

Partizanu je bila potrebna jedna četvrtina da pronađe željenu igru u odbrani, a četvrtina i po da pogodi prvu trojku. Kada se na učvršćenu defanzivu nadovezao Pejdž sa tri uzastopna pogotka iza linije 6,75 metara, desio se i definitivni preokret.

Crno-bijeli su poveli 37:28 i uspostavili dominaciju koja je trajala sve do uvodnih minuta posljednjeg kvartala, kada su oba trenera počela da "miješaju karte".

Dejan Milojević uveo je nekadašnje Partizanovo "dijete" Nikolu Tanaskovića, koji je svojom energijom pokrenuo saigrače i prije svih uz pomoć Uroša Trifunovića i Marka Simonovića (nije u pitanju reprezentativac Srbije!) uspio da najavljenu katastrofu pretvori u častan poraz Mege.

Crno-bijeli su nakon dvije trojke Birčevića za 77:56 pali na polju koncentracije i defanzivnog intenziteta. Na to su se, prirodno, nadovezali promašeni šutevi, ali teško da će trener Andrea Trinkijeri imati mnogo primjedbi na ukupan nastup ekipe u prvoj zvaničnoj utakmici nove sezone.

PARTIZAN: Volden 2 (trojke 0/5, 3as, 3izg), Pejdž 21 (trojke 4/6, 4sk, 4as), Gordić 9 (3sk, 3as), Parahovski 2 (4sk), Jaramaz 2 (za dva 1/5, trojke 0/3, 3as), Miletić, Veličković, Birčević 16 (trojke 3/7, 4sk, 3ukr), Janković 5 (5sk), Tomas 15 (za dva 6/9, 7sk, 3blk), Peiners 8 (4sk, 2blk), Mozli 6 (5sk).

MEGA: Mišković 5, Trifunović 10 (trojke 2/8, 3as), Atić 11 (8sk), Marjanović 3, Ašćerić 2, Musić, Čarapić 1 (bacanja 1/6, 3as, 4izg), Simonović 17 (9sk), Cerovina 5 (3sk, 3as), Macura 3, Tanasković 8 (3sk, 3as), Stanić 8 (bacanja 4/9, 4sk).