Drama u Laktašima, Budućnost i dalje bez poraza

Budućnost sekund prije kraja stigla do pobjede 93:92 nad Igokeom i zadržala stoprocentan učinak u ABA ligi.

Košarkaši Igokee poraženi su od Budućnosti rezultatom 93:92 poslije infarkt završnice u Laktašima.

Gosti su zadržali koncentraciju do posljednjeg trenutka i polaganjem Šehovića sekund prije kraja stigla do petog trijumfa u isto toliko utakmica u ABA ligi.

IGOKEA - BUDUĆNOST 92:93 (21:24, 21:25, 21:22, 29:22)

Ekipa Dragana Bajića imala je veliki zaostatak od 13 poena tokom ovog meča, međutim, i priliku za pobjedu koju ipak nisu iskoristili.

Košarkaši Igokee loše su odigrali odbranu u posljednjih sedam sekundi meča i zaboravili na Suada Šehovića koji je maestralnu asistenciju Rejnoldsa pretvorio u pogodak, u pobjedu.

Igokea je tako prokockala vođstvo 92:91 u koje ju je doveo Robinson odličnim prodorom i polaganjem uz faul, a potom i pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem.

Imala je Igokea na minut i 15 sekundi prije kraja i plus četiri, bilo je 87:83 poslije koša Mićovića , međutim, Popović i Savović su vezanim trojkama doveli "Igose" u situaciju da ponovo jutre prednost.

Činilo se da su je stigli, sve do dodavanja Rejnoldsa i koša Suada Šehovića koji je Igokeu ostavio na tri pobjede u sezoni, uz dva poraza.

Budućnost je do pobjede vodio upravo kapiten Suad Šehović sa 18 poena, Popović je postigao 13 a Savović je dodao 12.

Robinson je pružio odličnu partiju u dresu Igokee i postigao 26 poena, Rikić je postigao 14, a Šibalić i Mićović su dali po 12 poena.

TOK MEČA:

PRVA ČETVRTINA

3:0 Robinson trojkom otvara meč

5:3 Koševi, a potom i promašaji na obje strane

7:7 Poeni Vilijamsa za Budućnost poslije step-beka. U međuvremenu Fortenberi je izašao poslije dvije lične greške

11:14 Suad Šehović pogađa trojku, Šibalić na drugoj strani promašuje, potom Šehović promašuje novi pokušaj

11:16 Novi poeni Markusa Vilijamsa, Budućnost je na "plus 5" Dragan Bajić zove tajm-aut

11:19 Nikolić je izblokirao Albijanića, a Rejnolds pogodio treću trojku Budućnosti na ovom meču

11:21 Albijanić pravi grešku u koracima, a Subotić sa linije slobodnih bacanja vodi Budućnost na plus 10

15:24 Igokea je mini serijom smanjila, ali novu trojku ovog puta pogađa Vranješ

21:24 Nesportska lična greška suđena je Savoviću. Mićović pogađa oba slobodna bacanja, a Robinson smanjuje na samo tri poena razlike

Kraj prve četvrtine

DRUGA ČETVRTINA

23:24 Mićović pogađa za dva i smanjuje na samo pola koša zaostatka

23:28 Popović pogađa za tri iz teške pozicije pod faulom, a potom i dodatno slobodno bacanje

23:31 Suad Šehović pogađa za seriju Budućnosti 7:0

29:32 Poenima Rikića Igokea je ponovo smanjila zaostatak

32:32 Rikić je izjednačio, potom promašio dodatno slobodno bacanje. U međuvremenu Mahkovic je pogodio jednom sa penala

35:34 Savović pogađa dva slobodna bacanja, a Pašajlić pogađa trojku na drugoj strani i dovodi Igokeu u prvo vođstvo večeras nešto manje od pet minuta prije kraja druge četvrtine

38:38 Fortenberi pogađa trojku nakon trojke Vilijamsa

38:43 Poenima Subotića i Savovića Budućnost se odlijepila na plus 5 i Bajić zove tajm aut

42:49 Vilijams pogađa za dva na isteku prvog poluvremena

Mahkovic je pogodio sa svoje polovine, ali je izbacio loptu djelić sekunde prekasno. Poeni se ne važe

kraj druge četvrtine

TREĆA ČETVRTINA

48:51 Vilijams otvara treći period sa dva poena, a onda mini serija Igokee 6:0 poslije koje Šćepanović zove tajm aut

48:53 Savović košem preko Rikića prekida seriju Igokee i to na isteku napada

50:53 Rikić je položio a potom izborio faul Subotića u napadu

52:55 Suad šehović zakucava poslije kontre, a Rikić na drugoj strani postiže svoj 14. poen

54:58 Igokea je prišla na samo jedan poen razlike, međutim, Rejnolds pogađa trojku

54:64 Petar Popović postiže dve vezane trojke, Budućnost ponovo ima dvocifrenu prednost

Tajm aut Dragan Bajića koji je veoma ljut na svoje igrače

54:67 Suad Šehović pogađa novu trojku, svoju četvrtu na ovom meču. Ovo je najveća prednost na utrakmici

57:67 Robinson pogađa "dva plus jedan" i konačno prekida seriju gostiju

63:71 Pašajlić pogađa za dva u posljednjoj sekundi treće četvrtine

kraj treće četvrtine

ČETVRTA ČETVRTINA

65:71 Asistencija Fortenberija i poeni Albijanića na startu posljednje dionice

68:75 Poenima Nikolića i Seada Šehovića Budućnost je otišla na deset poena prednosti, a smanjio je Albijanić poenima uz dodatno slobodno bacanje

73:77 Trojka Šibalića probudila je publiku

75:79 Igra se koš za koš, a Albijanić je vrlo raspoložen u posljednjoj četvrtini

78:79 Nova trojka Šibalića, Šćepanović primoran da zove tajm aut

78:79 Pašajlić dva puta promašuje priliku za vođstvo, prvo ga je Nikolić izblokirao, potom je promašio dva slobodna bacanja

81:81 Robinson pogađa za tri i donosi izjednačenje

83:81 Igokea je u vođstvu tri minute prije kraja poslije poena Šibalića iz slobodnih bacanja

87:83 Mićović je pogodio na asistenciju Šibalića, Igokea ima četiri poena prednosti minut i 15 sekundi prije kraja

Tajm aut zvao Vlada Šćepanović

87:89 Dve vezane trojke pogodila je Budućnost poslije kratkog predaha, pogodili su Popović i Savović

87:90 Fortenberi je izgubio loptu u napadu, Subotić je pogodio jedno bacanje, Igokea je u problemu samo 20 sekundi prije kraja

89:90 Robinson pogađa oba slobodna bacanja, Rejnolds će sada na liniju penala na drugoj strani

89:91 Rejnolds je pogodio jedno slobodno bacanje, Savović je ranije ušao u reket i Igokea će imati posljednji napad za izjednačenje pa čak i za pobjedu eventualnom trojkom

91:91 Robinson uz faul pogađa polaganje, imaće dodatno bacanje za vođstvo

92:91 Igokea vodi!

92:93 Rejnolds u prodoru, dodao je do Suada Šehovića koji pogađa za pobjedu

Milošević je pokušao sa centra, ali nije uspio da pogodi. Budućnost je pobijedila!