Juventus se (opet) provukao

Udineze poveo, a onda na scenu stupio sjajni Paolo Dibala.

Juventus ponovo nije briljirao, ali je zabilježio četvrtu uzastopnu prvenestvenu pobjedu, najviše zahvaljujući sjajnom Paolu Dibali.

Kada je mladi Jakub Jankto u 30. minutu iskoristio grešku defanzivaca "stare dame" i poslao loptu ispod loše postavljenog Đanluiđija Bufona, činilo se da bi Udineze mogao do iznenađenja u Torinu.

Ipak, po ko zna koji put, Juventus je teže nego što se očekivalo stigao do preokreta i novih bodova, kojima se učvrstio na čelu tabele, povećao prednost ispred drugoplasirane Rome, koja sada iznosi pet bodova.

JUVENTUS - UDINEZE 2:1 (1:1)

Gosti iz Udina gol su primili u najnezgodnijem trenutku - dva minuta prije odlaska na odmor. Dosuđen je prekršaj na 20-ak metara od gola Orestisa Karnezisa, Dibala je namjestio loptu i još jednom pokazao kakav je majstor za slobodne udarce.

...

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, na semaforu je 2:1. Arbitar Klaudio Gavilući pokazao je na jedanaesterac, a Dibala nije pogriješio. Sa "bijele tačke" donio je prednost timu Maksa Alegrija.

Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Istina, Udineze je u posljednjih petnaestak minuta imao nekoliko solidnih prilika za izjednačenje, Juventus se branio, što je publika u Torinu "nagradila" zvižducima, ali gosti nisu imali snage da dođu do iznenađenja.