Igokea u plusu završava 2016. godinu

Osmom pobjedom u 15 mečeva, košarkaši Igokee trijumfalno su završili 2016. godinu. U Laktašima je savladan Karpoš Sokoli 79:71 (23:16, 27:18, 16:13, 13:24). Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kada su "igosi" imali i "plus 20".

U posljednjem meču u 2016. godini, košarkaši Igokee ostvarili su trijumf protiv makedonskog Karpoš Sokolija 79:71, čime su na pauzu otišli sa pozitivnim skorom u ABA ligi - osam pobjeda i sedam poraza.

IGOKEA - KARPOŠ SOKOLI 79:71 (23:16, 27:18, 16:13, 13:24)

STATISTIKA

IGOKEA: Pašajlić, Mićović 20, Šibalić 5 (7 sk), Robinson 7, Pešaković 9, Milošević, Albijanić 6, Radivojević 7 (6 sk, 7 as), Mahković 13 (6 sk), Fortenberi 12, Rikić. Trener: Dragan Bajić.

KARPOŠ SOKOLI: Jakimovski, Peri 17 (4 as), Vrkić 10, Sokolov, Sapundžijev, Trajkovski 16 (7 sk), Bakoc, Vrbanc 9, Knežević, Labović 7 (8 sk), Zeković 10, Mavra 2. Trener: Dragan Nikolić.

Iako to krajnji rezultat ne govori, Aleksandrovčani su lako stigli do nove pobjede pred svojim navijačima. Tim Dragana Bajića osim samog otvaranja susreta, te posljednje četvrtine, apsolutno je držao sve konce igre u svojim rukama.

Već u prva dva kvartala meča napravljena je sigurna prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i više od 20 poena, čim su "igosi" rasterećeno mogli da odigraju drugo poluvrijeme.

I u trećoj četvrtini uspjeli su domaći da održe sigurnu prednost, da bi Makedonci u završnih 10 minuta dodali gas i kaznili domaće za opuštanje, te prišli na samo šest poena zaostatka minut prije kraja. Ipak, to je bilo sve od njih, uspjeli su Bajićevi izabranici da se odupru posljednjim napadima i obraduju svoje navijače za kraj 2016. godine.

Strahinja Mićović sa 20 poena bio je najzaslužniji za trijumf Igokee, Blaž Mahković postigao je 13 poena (uz šest skokova), dok je Brendon Fortenberi upisao poen Manje. Vuk Radivojević nije mnogo šutirao. Meč je završio sa svega sedam poena, ali je dodao šest uhvaćenih lopti i sedam asistencija.

U redovima gostiju prednjačio je Amerikanac Kendrik Peri sa 17 poena, dok je Bojan Trajkovski ubacio poen manje.

Pauze u ABA ligi nema, tako da će Igokea naredni meč odigrati već 2. januara, kada će u Ljubljani biti gost Olimpije.

TOK UTAKMICE:

- kraj utakmice -

18:36 Uspjela je Igokea da se odbrani i upiše trijumf. Na kraju, 79:71.

18:32 Istopila se prednost Igokee na samo šest poena. Bajić je primoran da traži novi tajm aut. Gledaćemo uzbudljivu završnicu meča, ostalo je još 40-ak sekundi do kraja.

18:31 Makedonci opasno prijete, Peri smanjuje na 77:69.

18:30 Igokea ima 12 poena prednosti. Gledaćemo penal završnicu. Već šest promašenih slobodnih bacanja za Aleksandrovčane.

18:26 Malo je stao šut domaće, kao da su se ispucali u prve tri četvrtine. Na drugoj strani gosti opasno prijete, iako su do kraja ostala samo tri minuta.

18:23 Bajić traži tajm aut na četiri minuta i 43 sekunde do kraja meča. Rezultat je 71:57.

18:21 Pogađa i Peri. Makedonci su na samo "minus 13".

18:19 Mićović je prvi strijelac ekipe sa 17 poena. Malo se istopila prednost Aleksandrovčana nakon trojke Vrbanca. Rezultat je 70:55.

18:16 Mahkovic je već na 12 poena. Sjajna partija Slovenca, ponovo je 21 poen prednosti za domaće.

18:15 Domaći košarkaši u prvih 30 minuta susreta sakupili su 17 asistencija, dok gosti imaju skromne četiri.

- kraj treće četvrtine -

18:14 Igokea pred posljednjih deset minuta meča ima 19 poena prednosti, 66:47.

18:11 Smanjuju gosti zaostatak sa linije penala. Damir Vrbanc siguran je za 64:47.

18:08 Igokea održava sigurnu prednost. Makedonci pokušavaju zonom da neutrališu napade Aleksandrovčana, ali ubjedljiva prednost i dalje je na strani domaćih. Ističe 28. minut meča, na semaforu je 62:46.

18:04 Na pet minuta do kraja trećeg kvartala Igokea ima maksimalnih "plus 21", 60:39.

18:02 Ništa novo, i Mahkovic je siguran za tri poena. Osma trojka domaćih, 58:39.

17:57 Nastavlja se dalekometna paljba "igosa", Robinson pogađa sedmu trojku za Aleksandrovčane. U narednom napadu još jedna izgubljena lopta gostiju, a Albijanić pogađa za 55:36.

17:55 Drugo poluvrijeme počinje laganim poenima Karpoš Sokolija, odnosno Zorana Vrkića.

Odličnih 20 minuta za tim Dragana Bajića. Aleksandrovčani su dominirali na obje strane terena, postigli šest trojki iz 11 pokušaja, imali 15 skokova, od čega šest ofanzivnih i zasluženo na poluvremenu vode 50:34, iako je u nekoliko navrata ta prednost iznosila i 20 poena.

- kraj druge četvrtine -

17:40 Kraj prvog poluvremena, Igokea je postigla 50 poena u prvih 20 minuta! 50:34 nakon prve dvije četvrtine.

17:38 Bajić traži tajm-aut na 30 sekundi do odmora.

17:35 Fortenberi je dominirao u prvoj, ali se u drugoj raspucao Mićović. Njegovih 11 poena. Na minut do poluvremena rezultat je 50:30.

17:32 Nastavlja se sjajna serija Igokee, već je 45:25! Novi tajm aut za goste zove trener Nikolić.

17:31 Još jednom Mićović pogađa van linije 6,75. Peta trojka Aleksandrovčana iz 10 pokušaja, za 17 poena prednosti.

17:29 Trojka Pešakovića, serija 9:0 za 39:23.

17:28 Strahinja Mićović pogađa uz faul. Ipak, ne koristi dodatno slobodno bacanje, ostaje 36:23.

17:24 Uzvraćaju gosti mini serijom 5:0. Bajić je prinuđen da zatraži minut predaha.

17:23 Odličan prodor i prvi poeni Nikole Pešakovića za "plus 12"! Odmah izgubljena lopta Makedonaca, Mahkovic je siguran nakon sjajne asistencije Miroslava Pašajlića za 32:18.

...

17:21 Tek u 12. minutu meča prva slobodna bacanja za Igokeu. Mahovic pogađa, 28:18.

17:19 Dosta lakih poena Igokee i na početku druge četvrtine. Polaganja Džejmsa Robinsona i Blaža Mahkovica za maksimalnu prednost od 11 poena, 27:16.

- kraj prve četvrtine -

17:16 Imala je Igokea prvi put dvocifrenu prednost, ali je Dragan Zeković trojkom smanjio zaostatak. Na kraju prve dionice 23:16 za Igokeu.

17:13 Period igre bez poena. Par promašaja na obje strane. Minut do kraja prve četvrtine.

17:11 Sjajan pas Fortenberija preko cijelog terena za Vuka Radivojevića i lagano polaganje. Već je "plus devet", 22:13.

17:10 Igokea vodi 19:13, tajm aut gostiju.

17:08 Draško Albijanić uvećava seriju Igokee na 7:0.

17:07 Već u narednom napadu nova, treća trojka Igokee, ponovo Fortenberi, za "plus tri", 13:10.

17:07 Ne služi šut za dva poena tim Dragana Bajića, ali Karpoš Sokoli već je ispunio bonus nakon četiri faula. Trojka Danila Šibalića, njegov peti poen, za izjednačenje 10:10.

17:04 Trojka Fortenberija za prekid mini serije gostiju. Amerikanac je za sada jedini strijelac u redovima Aleksandrovčana.

17:03 Serija Karpoša 5:0, za vođstvo makedonskog tima 2:7.

17:01 Gosti postižu prve pogotke na utakmici preko Kendrika Perija, ali Brendon Fortenberi odmah uzvraća. Rezultat je 2:2.

17:00 Počeo je duel u Laktašima.

Početne petorke:

IGOKEA: Robinson, Radivojević, Fortenberi, Šibalić, Albijanić. Trener: Dragan Bajić.

KARPOŠ SOKOLI: Peri, Sokolov, Vrkić, Trajkovski, Labović. Trener: Dragan Nikolić.

NAJAVA UTAKMICE:

Košarkaši Igokee u prvom meču 15. kola ABA lige u Laktašima dočekuju Karpoš Sokoli, koji igra odlično u posljednje vrijeme.

Iako u posljednji duel u 2016. godini tim Dragana Bajića ulazi kao favorit, sigurno Aleksandrovčanima neće biti lako da stignu do osmog trijumfa u sezoni i tako sa pozitivnim skorom uđu u novu godinu. Do sada je šampion BiH upisao po sedam pobjeda i poraza.

S druge strane, Makedonci sa još četiri ekipe dijele posljednju poziciju, uz bilans četiri pobjede i 10 poraza. Ipak, Igokea već dva meča ne zna za trijumf, dok je tim iz Skoplja nakon katastrofalnog otvaranja sezone i osam uzastopnih neuspjeha, na posljednjih šest mečeva upisao čak četiri pobjede.

U prvom odmjeravanju snaga u Skoplju Igokea je slavila 84:79.

Pred početak susreta, pročitajte očekivanja trenera Bajića i igrača Nikole Pešakovića.