BUNDES: Vedad "loš domaćin" Mijatu

Vedad Ibišević postigao vodeći gol u pobjedi Herte nad Ajntrahtom.

Berlinska Herta stigla je do vrlo važnih bodova u borbi za mjesto koje vodi u evropska takmičenja.

Ekipa Pola Dardaija rezultatom 2:0 savladala je i preskočila direktnog konkurenta, Ajntraht iz Frankfurta.

Prvo gol na utakmicipostigao je reprezentativac BiH Vedad Ibišević i time potvrdio svoju, a ujedno i Hertinu reputaciju "lošeg domaćina".

Devet pobjeda, te po samo jedan remi i poraz upisala je Herta na Olimpijskom stadionu, a sjajan domaćinski učinak ima i Ibišević, koji je posljednjih osam golova postigao upravo u Berlinu.

Zabijao je HSV-u (dva puta), Kelnu, Majncu (dva puta), Bajernu, a seriju je nastavio pogotkom Ajntrahtu u subotu uveče.

Ibišević je započeo akciju, a onda ispratio prodor Kalua i izbijenu loptu pospremio u loptu za vođstvo Herte.

Vedad Ibisevic Goal HD - Hertha Berlin 1 - 0...by marcelinocortese

Bio je to njegov treći gol Ajntrahtu ove sezone, pošto je na prvom meču u Frankfurtu postigao dva gola i upisao asistenciju.

Ajntraht je tada izvukao remi 3:3 golom Hektora u drugom minutu sudijske nadoknade, ali ove subote nije mogao da izbjegne poraz.

Ekipa Nike Kovača, za koju je 90 minuta odigrao mladi srpski reprezentativac Mijat Gaćinović, dokrajčena je golom Daride sedam minuta prije kraja meča.

Herta je sada peta, sa osvojenih 37 bodova koliko ima i Hofenhajm, koji drži mjesto koje vodi u Ligu šampiona, ali ima i utakmicu manje.