Kad treba - Levandovski

Poljak Levandovski obezbijedio Bajernu nova tri boda.Obamejang prati Levandovskog.Dortmund prati Bajern.

Dva kola - dvije pobjede Bajerna na početku Bundeslige.

Aktuleni šampion je dugo lomio otpor Vardera u gostima, ali je na kraju zahvaljujući dva sjajna poteza Roberta Levandovskog uspio da slavi pobjedu.

VERDER-BAJERN 0:2

Najprije je Poljak u 72.minutu iskoristio asitenciju Komana i poslao loptu u mrežu sa pet metara.Čini se gol iz ofsajda, ali sudije nisu reagovale.

Tri minuta kasnije je dvojici igrača domaćih prilikom šuta je probacio loptu kroz noge i postigao drugi gol na meču.

Tada je bilo jasno da će ovo biti 16. PORAZ u nizu Verdera od Bajerna u svim takmičenjima.

U posljednjih 10 utakmica u Bundesligi u duelima ovih klubova Bajern je postigao 44 gola, primio 4, a u sedam mečeva nisu primili gol.

Gostujuću pobjedu u subotu ostvario je i Volfsburg.

"Vukovi" su  nakon teškog domaćeg poraza u prvom kolu od Borusije Dortmund, tri boda osvojili kod Ajnjtrahta u Frankfurtu (1:0).

Mijat Gaćinović odigrao je svoh 90 minuta u poraženom timu, koji je za sada na jednom osvojenom bodu.

Štutgart se vratio u Bundesligu i prve bodove je osvojio na svom terenu. Golom bivšeg fudbalera Bajerna, Badštubera savladali su Majnc 1:0.

Poraz svoje ekipe sa klupe za rezervne igrače odgledao je Kenan Kodro.

Najviše golova viđeno je na mečevima Augzburg- Borusija Monehengladbah 2:2 i Bajer - Hofenhajm 2.2.

Augzburg je do remija došao golom u posljednjem minutu.

OBAMEJANG OPRAVDAO NAGRADU

Napadač Borusije Dortmund Pjer Emerik Obamejang prije meča sa Hertom dobio je od uglednog magazina Kiker nagradu za najboljeg igrača Bundeslige prethodne sezone.

Obamejang je i ove sezone nastavio gdje je stao prethodne. Nakon što je postigao gol u prvom kolu protiv Volfsburga, uspio je da postigne gol i Herti u pobjedi njegove ekipe 2:0.

Za vođstvo 1:0 gol je dao u 15. minutu. U svom stilu iz prve je šutirao neodbranjivo.

Konačnih 2:0 djelo je Sahina u 57. minutu. Vedad Ibišević kapiten Herte počeo je meč i igrao je do 58. minuta kada je umjesto njega ušao Esvein.