"Laganih" 29 poena Rajta malo za Igokeu (VIDEO)

Igokea je u izuzetno efikasnom meču poražena kod kuće od MZT-a rezultatom 99:108.

Igokea je nakon dvije vezane pobjede u ABA ligi kod kuće poražena od MZT-a. Sjajan meč je odigrao Dorel Rajt koji je postigao 29 poena, ali je u presudnim trenucima meča Vašington preuzeo odgovornost na sebe i nije uspio da riješi utakmicu u korist domaćina.

Igokea - MZT 99:108 (20:27, 37:36, 22:16, 20:29)

U izuzetno efikasnoj utakmici MZT je imao 50 odsto šuta za tri poena, pogodivši 13 trojki iz 26 pokušaja. Momci iz Skoplja su dominirali u skoku pokupili 46 lopti, imali 21 asistenciju i kada se sve sabere zasluženo pobijedili.

Momci iz Laktaša su na ovom susretu su izgubili sedam lopti i tako taj parametar igre doveli na pristojan nivo.

Pogledajte video izvještaj.

.
Izvor: YouTube/ABA j.t.d.

Igokea je utakmicu otvorila trojkom Danila Šibalića i poenima Jevtovića, Ljubičića i Radivojevića.

U posljednja 3. minuta prve četvrtine MZT je poenima Garsije, Lalića i Minčeva otišao na osam poena razlike.

Igokea je na krilima Rajta i Dezmonda Vašingtona došla na samo jedan poen zaostatka u drugoj četvrtini, ali su Garsija i Penov odveli MZT na 27:34.

U tim trenucima Rajt i Vašington su uzeli tim na "leđa" i kombinovali 11 poena i uz dobru rolu Ponjavića doveli Igokeu do egala, 44:44.

MZT je imao odgovor i preko Maslinka i Lalića otišli su na pet razlike. Igokeu je u igru samostalno vratio Rajt. Amerikanac je prvo fauliran na šutu za tri poena, da bi nakon toga pogodio težak ulaz.

Ali je do kraja četvrtine za MZT trojku pogodio Stojanovski, dok je Minčev dodao dva poena za 57:63.

Treći kvartal poenima za Igokeu je otvorio Jevtović, dok je igrač na pozajmici iz Fenerbahčea Jordan Minčev zakucavanjem u kontri upisao prve poene za MZT.

Uslijedila je serija "Igosa" od 8:0, za vodstvo od 72:69. Dvije trojke je vezao Šibalić, a Jevtović je položio za dva poena. Trener gostiju Aleksandar Todorov je pozvao tajm aut, što je Igokea iskoristila da u igru uvede Dorela Rajta koji je ubacio trojku u prvom dodiru sa loptom.

U posljednju četvrtinu se ušlo pri rezultatu 79:79, a već u prvom napadu trojku za MZT je postigao Bejli.

Poslije toga za Igokeu su pogađali Rajt, Vašington i Milošević, dok su na drugoj strani uzvratili Trajkovski i Minčev pa se u posljednja tri minuta meča ušlo pri rezultatu 95:96 za MZT.

Na ulasku u posljednji minut ulaz je pogodio Vašington, dok su na drugoj strani Trajkovski i Stojanovski vezali dvije trojke za 99:104 za MZT na 30 sekundi do kraja.

Do kraja meča MZT je "ovjerio" pobjedu sa linije slobodnih bacanja i bodovi putuju u Skoplje.

U redovima Igokee Rajt je postigao 29 poena, dok je Vašington zabilježio 21. Dvocifreni su još bili Milošević sa 13 i Jevtović sa 11.

Za tim iz Skoplja bilo je čak pet igrača sa dvocifrenim brojem poena. Najefikasniji je bio Stojanovski sa 23 poena, Minčev je postigao 19, Bejli i Trajkovski po 17 i Lalić 14 poena.

TOK UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA

Već u prvom napadu desetu trojku za MZT večeras je postigao Bejli.

Rajt je na drugoj strani majstorski izvukao faul uz pogođenu trojku i dodatno slobodno bacanje za vodstvo "Igosa" 83:82.

Amerikanac je na 25 poena.

Nakon poena Miloševića sa linije slobodnih bacanja lijepo je na drugoj strani položio Garisija. Vašington je sjano pogodio uz kontakt, ali je dirao loptu nakon što je prošla kroz obruč i zaradio tehničku grešku i slobodno bacanje za MZT.

Do kraja meča igrala se penal završnica u kojoj je bio uspješniji MZT i bodovi putuju u Skoplje.

TREĆA ČETVRTINA

Igokea je bolje otovorila četvrtinu i poenima Milošević i ponovo Jevtovića prišla na tri razlike, ali su Trajkovski i Lalić držali MZT na pet razlike.

Uslijedila je serija "Igosa" od 8:0, za vodstvo od 72:69. Dvije trojke je vezao Šibalić, a Jevtović je položio za dva poena. Trener gostiju Aleksandar Todorov je pozvao tajm aut, što je Igokea iskoristila da u igru uvede Dorela Rajta.

Fantastični Amerikanac je ubacio trojku u prvom dodiru sa loptom.

MZT se nakon toga konsolidovao i iskoristio dva vezana napada da povrati vodstvo, ali su bili u bonusu i faulovima doveli prvo Miloševića pa nakon toga Rajta koji su Igokeu doveli u prendnost od dva poena na minut do kraja trećeg perioda.

Na drugoj strani iz "odbojke" je poentirao Penov, a Vašington je bespotrebno požurio u realizaciji napada u dva navrata i na odmor prije posljendnje četvrtine se otišlo sa, 79:79.

DRUGA ČETVRTINA

Drugi period je ekspresnim poenima otvorio Dorel Rajt lijepim ulazom, dok je na drugoj strani istom mjerom uzvratio večeras raspoloženi Minčev.

Igokea je na krilima Rajta i Dezmonda Vašingtona došla na samo jedan poen zaostatka, ali su Garsija i Penov odveli MZT na 27:34.

U timu MZT-a odgovorili su Stojanovski i Minčev i vratili prednost na stranu Makedonaca.

Ali Rajt i Vašington su nastavili da nose Igokeu večeras i sa novim poenima, uz pomoć Rikića, ponovo izjednačli rezultat, 53:53.

U timu Igokee Rajt i Vašington su postigli po 16 poena, a u redovima gostiju najefikasniji je Stojanovski, koji je bez promašaja iz igre, sa 17 poena, Minčev je postigao 14, dok je Lalić zabilježio 12 poena.

PRVA ČETVRTINA

U timu iz Skoplja dvije trojke je ubacio Brent Bejli i jednu Stojanovski.

U srednjem dijelu četvrtine igralo se poen za poen i nijedna ekipa nije uspijevala da nametne svoj ritam.

Pogledajte sjajnu završnicu Nikole Jevtovića.

U posljednja 3. minuta MZT je poenima Garsije, Lalića i Minčeva otišao na osam poena razlike i trener "Igosa" Dragan Bajić je bio primoran da iskoristi tajm aut.

Nakon tajm auta Rajt je positgao dva poena, ali je Minčev novom trojkom doveo goste do 18:27.

Do kraja četvrtine za Igokeu je svoje prve poene postigao Vašington, dok je zadnji napad u prvom kvartalu dalekom trojkom promašio Garsija.

Cibona - Cedevita 100:94

Tabela: Zvezda 3-1, Budućnost 3-1, Igokea 2-2, FMP 2-2, Cedevita 2-2, Mega 2-2, Partizan 2-2, Cibona 2-2, Olimpija 2-2, MZT 2-2, Zadar 1-3, Mornar 1-3