Može i bez Rajta, Igokea bolja od FMP-a

U prvom meču od odlaska Amerikanca, Aleksandrovčani pred svojim navijačima prekinuli mini seriju od dva uzastopna poraza i savladali FMP 75:65.

Od prvog do posljednjeg minuta, košarkaši Igokee vodili su protiv FMP-a i na kraju zasluženo slavili.

IGOKEA - FMP 75:65 (23:16, 17:17, 18:14, 17:18)

Tim Dragana Bajića tako je u prvom meču od odlaska Dorela Rajta u Bamberg ostvario trijumf i tako prekinuo mini seriju od dva uzastopna poraza, te stigao do polovičnog učinka nakon šest kola ABA lige (po tri pobjede i poraza).

Nije se previše osjetio izostanak Amerikanca, a Igokea je sasvim pristojno djelovala u fazi napada. Ipak, u četvrtoj četvrtini snažni Nigerijac Majkl Odžo napravio je probleme odbrani "igosa" i sa nekoliko zakucavanja natjerao domaće košarkaše da do kraja odigraju ozbiljno.

Ipak, domaćin ni u jednom trenutku nije dozvolio gostima iz Srbije da se ozbiljnije približe. Većinom su "igosi" imali prednost od desetak poena, a kada je u posljednjem kvartalu FMP opasno zaprijetio, Vuk Radivojević pogodio je trojku sa 10 metara i tako riješio meč.

PROTIĆ

Meč u Laktašima počinje malom svečanošću. Nekadašnji kapiten Igokee Milan Dozet uručio je nagradu MVP-u kampa u Banji Vrućici Milošu Protiću.

Iskusni bek sa 14 poena predvodio je bh. šampiona, a isti učinak imao je i odlični Marko Ljubičić. Tri poena manje ubacio je Stefan Glogovac.

Najefikasniji igrač susreta bio je Aleksa Radanov sa 16 poena, Stefan Pot ostvario je dabl-dabl učinak sa po 10 poena i skokova, dok je jedna uhvaćena lopta nedostajala Odžou za isti učinak. Najbolji igrač FMP-a Filip Čović zaustavio se na 12 poena i šest asistencija.

IGOKEA: Ponjavić 2, Gajić 2, Glogovac 11, Vošington 7, Milošević 6, Jevtović 6 (7 sk), Radivojević 14 (3 as), Ljubičić 14, Šibalić 3, Rikić 10 (7 sk).

FMP: Čović 12 (6 as), Uskoković 2, Momirov, Pot 10 (10 sk), Nenadić 2, Radanov 16 (5 sk), Bursać 5, Radovanović 2, Đumić 2, Rakićević, Simanić 2, Odžo 12 (9 sk).

IZ MINUTA U MINUT:

- KRAJ -

40 - Igokea na pragu pobjede, 75:65.

40
- Na 45 sekundi do kraja, domaćin vodi 72:64.

39 - Radivojević pogađa trojku sa 10 metara!

39
- Ulazimo u finiš meča. Radivojević je pogodio, 69:62, tajm-aut za FMP.

38 - Simanić ne pogađa, faul u napadu. Radivojević ima šansu sa slobodnih bacanja.

37
- Čović promašuje, Milošević vuče kontru, biće slobodna bacanja. Slična situacija na drugoj strani, Čović pogađa oba slobodna bacanja, 67:62 na dva i po minuta do kraja.

36
- Mini serija 4:0, ponovo je "plus 10".

35
- Očekuje nas uzbudljiva završnica u Laktašima. Igokea na pet minuta prije kraja vodi 63:57.

34
- Šibalić trojkom konačno prekida seriju FMP-a od 8:0. Rezultat je 63:55 na 6:51 do kraja.

33 - Novi poeni Nigerijca sa linije penala.

33 -
Odžo ponovo zakucava, samo je "minus sedam". Njegovih 10 poena i šest skokova, što je blizu prosjeka sezone (11 poena i sedam uhvaćenih lopti). Bajić je primoran da traži tajm-aut na 60:53.

...

32 - Bivši student univerziteta Florida Stejt pravi mnogo problema odbrani Igokee. Siguran je sa linije penala, njegov osmi poen.

32
- Lijepa asitencija Pota za Odžoa, sjajan alej-up. Ovaj put Nigerijac je uspio zakucati.

31
- Počinje odlučujućih 10 minuta. Vošington promašuje polaganje, ali Jevtović će imati dva slobodna bacanja.

30 - Kraj treće četvrtine u Laktašima. Aleksandrovčani vode 58:47.

30 - Novi poeni Glogovca, ovaj put sa linije penala. U posljednji minut treće četvrtine "igosi" ulaze sa 12 poena prednosti.

29 - Veoma dobra partija Glogovca, trojka za 56:44.

28 - Ljubičić pogađa oba slobodna bacanja i stiže do 14. poena. Jedini sa dvocifrenim učinkom u timu domaćina. Rezultat je 53:43, na dva minuta do kraja treće četvrtine.

27 - Još jedna sjajna asistencija Čovića, Majkl Odžo zakucava. Već u narednom napadu Nigerijac promašuje zakucavanje, drugi put na meču!

26 - Tehnička greška za klupu FMP-a, Radivojević je siguran sa linije penala, a onda pogađa i Glogovac i vraća dvocifrenu prednost na stranu "igosa".

25 - Pet vezanih poena Stefana Pota, ukupno 10, za 48:41.

24
- Stefan Glogovac pogađa za najubjedljiviju prednost Igokee od 12 poena - 48:36.

24
- Ponovo je "plus 10".

23
- Još jedna izgubljena lopta gostujućeg sastava. Ljubičić će imati dva slobodna bacanja, ali prije toga još jedan tajm-aut. Igokea vodi 44:36.

23 - Novi laki poeni domaćih, Nikola Gajić postiže prvi koš u nastavku, iz još jednog kontranapada, 42:33.

21
- Počelo je drugo poluvrijeme.

- Igokea nakon prvih 20 minuta ima sedam poena prednosti u duelu sa FMP-om. Aleksandrovčani u potpunosti kontrolišu meč, vode od prvog minuta i sasvim zasluženo odlaze na pauzu sa 40:33. Ljubičić sa osam i Radivojević sa sedam poena predvode "igose", dok je kod gostiju sjajan Radanov sa 13 poena, bez promašaja!

- POLUVRIJEME -

20 - Posljednji minut prvog poluvremena. Igokea ima solidnih sedam poena prednosti, 38:31.

18
- Aleksandar Ponjavić krade loptu i sjajno zakucava. Novi tajm-aut za goste, koji imaju već šest izgubljenih lopti.

...

17 - Dva i po minuta do odlaska na veliki odmor, Igokea i dalje čuva prednost, 34:29.

15
- Milošević prekida seriju gostiju.

14 - Dvije brze trojke Alekse Radanova. Serija FMP-a 8:0. Bajić traži tajm-aut na 27:24.

13 - Gosti bez poena u drugoj četvrtini u prva dva i po minuta.

12 - Sjajno zakucavanje Đorđa Miloševića nakon brze kontre. Tim Dragana Bajića prvi put ima dvocifrenu prednost - 27:16.

11 - Dezmond Vošington prvi put na parketu večeras.

...

10 - Kraj prve četvrtine, Igokea - FMP 23:16.

9 - Minut do kraja prvog kvartala. Gostujući trener Vladan Jovanović traži tajm-aut pri rezultatu 21:16.

8 - Mini serija gostiju, sada je 17:14. Najbolji igrač FMP-a Filip Čović već ima tri asistencije.

7 - Nova trojka Ljubičića, pa prvi pogodak i Vuka Radivojevića za maksimalnih "plus 8" - 16:8.

5 - Čvrste odbrane na početku susreta. Pet minuta igre, na semaforu je 9:6. Rikić je postigao šest poena, koliko i svi igrači FMP-a zajedno.

3 - Igokea je imala pet poena prednosti (7:2) nakon trojke Marka Ljubičića. Sada je 7:4.

1 - Robert Rikić sa linije penala postiže prve poene na utakmici, Igokea vodi 2:0.

- Startne petorke:

IGOKEA: Gajić, Radivojević, Ljubičić, Šibalić, Rikić;

FMP: Čović, Nenadić, Radanov, Bursać, Odžo.

- Počeo je duel.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

- Meč šestog gola Igokea dočekuje sa skorom 2-3, dok gosti imaju pobjedu više (3-2).