LevaBLONDovski obožava Augzburg

Poljski golgeter iz Bajerna Robert Levandovski promijenio je boju kose, ali nije i naviku da rešeta mreže protiv "stare mušterije" Augzburga - 3:0 (2:0).

Osma pobjeda iz osam utakmica Bavaraca, otkako se na klupu vratio Jup Hajnkes.

Njemački trener je često rotirao igrače otkako je početkom oktobra iz penzije ponovo stigao na "Alijanc Arenu", a jedini kojem je pružio potpuno povjerenje na svim utakmicama bio je iskusni Arjen Roben.

Ipak, u subotu u 12. kolu Bundeslige briljirao je Robert Levandovski, odnosno LevaBLONDovski!

Poljak je tradicionalno posebno bio inspirisan protiv Augzburga, kojem je na 13 utakmica u karijeri "spakovao" 18 lopti u mrežu, a danas je sa novim "imidžem" dva puta bio strijelac.

Twitter Embed Code

Poslije uvodnog pogotka pod prečku Artura Vidala u 31. minutu, poslije gužve u kaznenom prostoru, uslijedila su dva gola poljskog napadača - kod prvog u finišu poluvremena mu je upravo Čileanac asistirao, da bi početkom drugog dijela, asistent bio Jošua Himik.

Osim toga, poljski "plavušan" je postao i drugi fudbaler u istoriji Bajerna poslije Gerda Milera u sezoni 1972/73 da je bio strijelac na svih šest domaćih mečeva u Minhenu!

Treba li napominjati da je prvi "tobdžija" Bundeslige sa 13 golova, sad već tri više od suspendovanog centarfora Borusije Pjera-Emerika Obamejanga.

U jednom od derbija ovog kola, iz opravdano dosuđenih penala Red Bul Lajpcig je dva puta vodio u Leverkuzenu, ali je Bajer uspio da stigne do boda 2:2 golom Kevina Folanda iako su "apotekari" od 52. minuta igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Benjamina Henriksa.

Hofenhajm se probio na četvto mjesto na tabeli remijem protiv Ajntrahta (1:1). Tim iz Frankfurta je vodio do drugog minuta sudijske nadoknade vremena, ali je brži od sudijske pištaljke bio Mark Ut i spasio svoj tim poraza.

U ekipi hrvatskog trenera Nike Kovača, starter je bio reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović, dok je njegov sunarodnik Luka Jović igrao posljednjih 20-ak minuta.

Keln je upisao novi poraz, jubilarni 10. ove sezone. Bolji od protivnika Crvene zvezde u Ligi Evrope bio je Majnc minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke pao je u finišu prvog dijela iz penala koji je realizovao Danijel Brosinski.

Ako im je za utjehu, "jarčevi" imaju vjerovatno jedne od najvjernijih navijača u Njemačkoj.