Keln se vratio iz mrtvih!

Jako čudna utakmica u Lajpcigu...

Na "Red Bul Areni" u Lajpcigu viđena je jako čudna utakmica i dva potpuno različita poluvremena između domaćina i "fenjeraša" Bundeslige...

U prvom je apsolutno dominirao RB Lajpcig, ali je propustio priliku da do vrha napuni mrežu Kelna, pa su u nastavku "jarčevi" u samo sedam minuta kaznili njihove promašaje i stigli do ogromna tri boda u trci za opstankom u Bundesligi.

RB LAJPCIG - KELN 1:2 (1:0)

A krenulo je vođstvom RB Lajpciga već u petom minutu.

Bruma je odlično prošao po lijevoj strani i centrirao na peterac, glavom je šutirao Englez Adamola Lukman i pogodio stativu, a odbijenu loptu u praznu mrežu sproveo je francuski napadač Žan Kevin Ogestan - 1:0.

I poslije prednosti, domaći su bukvalno "opsjedali" gol Tima Horna kreiravši barem četiri-pet odličnih šansi želeći što prije da riješe pitanje pobjednika, međutim, kako su lagano stvarali prilike, tako su ih još lakše promašivali Ogestan, Marsel Sabicer, Bruma ili Emil Forsberg.

A to im se zamalo osvetilo u finišu prvog poluvremena, kad je poslije kornera Horhe Mere pogodio mrežu, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se nalazio španski defanzivac.

Taj detalj ih nije "opomenuo" s obzirom da golman Lajpciga Peter Gulaši nije imao mnogo posla većim dijelom utakmice...

Međutim, Mađar je od 70. do 77. minuta čak dva puta morao da vadi loptu iz mreže!

Dobru akciju "jarčeva" sa ivice kaznenog prostora završio je odličnim udarcem u lijevi ugao mladi Francuz Vensan Kozijelo, koji je nedavno stigao u Keln iz Nice i na svom debiju u Bundesligi pogodio mrežu - 1:1.

Sedam minuta kasnije, Marsel Rise je dobio loptu na desnoj strani i odlično pronašao slobodnog Leonarda Bitenkura u kaznenom prostoru, a napadač "jarčeva" takve šanse rijetko promašuje - 1:2!

U taboru gostiju, kojima je ovo bila četvrta pobjeda ove sezone, priliku nije dobio srpski internacionalac Miloš Jojić, koji je meč pogledao sa klupe za rezerve.

Bila je ovo prva pobjeda Kelna u dosadašnja četiri meča protiv Red Bul Lajpciga u Bundesligi.