Najbrži gol sezone Empoliju nedovoljan za bod

Sasuolo nakon preokreta stigao do pobjede u prvom meču petog kola Serije A.

U prvom meču petog kola Serije A Sasuolo je nakon preokreta savladao Empoli 3:1 (1:1).

Utakmica samo što je počela, a domaćin je već bio u minusu.

Frančesko Kaputo nakon samo 18 sekundi zatresao je mrežu Sasuola, što je najraniji gol ove sezone u Seriji A.

Ipak, ovaj pogodak nije bio dovoljan Empoliju ni za bod.

...
Izvor: Dailymotion/Football Flash

Već u 13. minutu Kevin Prins Boateng potvrdio je sjajnu formu ove sezone i trećim golom na petoj utakmici donio svom timu izjednačenje.

Ekipe su bile u egalu do 57. minuta, kada se Đanmarko Ferari najbolje snašao u gužvi pred golom Empolija i pogodio za vođstvo.

Kod oba pogotka "crno-zelenih" asistirao je Federiko Di Frančesko, a onda je fenomenalnu partiju pet minuta prije kraja susreta krunisao golom, za konačnih 3:1.

Fočak Rade Krunić odigrao je svih 90 minuta za Empoli, koji je posljednjih 20 minuta odigrao sa desetoricom na terenu, jer je zbog dva žuta kartona u svlačionicu prije vremena morao Slovenac Miha Zajc.

Sasuolo se sa nova tri boda probio na drugu poziciju, ali uz utakmicu više, dok Empoli ostaje pri samom dnu tabele.